ساخت پهپادهای ترکی در اوکراین

شرکت تولیدکننده پهپادهای بیرقدار ترکیه اعلام کرد که تا یک سال آینده، کارخانه‌ای در شهر کی‌یف پایتخت اوکراین برای تولید پهپادهای این کشور افتتاح خواهد کرد.

ساخت پهپادهای ترکی در اوکراین

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از ایندیپندنت، شرکت ترکیه‌ای تولیدکننده پهپادهای بیرقدار می‌گوید که کارخانه تولید این پهپادها را تا یک ماه آینده در نزدیکی شهر کی‌یف پایتخت اوکراین راه‌اندازی خواهد کرد. در این کارخانه‌ قرار است پهپادهای مدل TB2 و TB3 ساخته شود.

پهپادهای بیرقدار ترکیه در ماه‌های گذشته بارها توسط ارتش اوکراین برای هدف قرار دادن خاک روسیه مورد استفاده قرار گرفته است.

براساس این گزارش، شرکت تولیدکننده بیرقدار گفته است که علاوه بر اوکراین، قراردادهایی با ۳۰ کشور جهان برای صادرات این پهپادها امضا کرده است.

هالوک بیرقدار، مدیرعامل شرکت نظامی بیرقدار در حاشیه نمایشگاه ادوات جنگی در شهر ریاض عربستان گفت: طی ۱۲ ماه آینده کارخانه ما در اوکراین با ۵۰۰ پرسنل افتتاح خواهد شد.

بیرقدار گفت: ظرفیت ساخت پهپادهای شرکت ترکیه‌ای در اوکراین سالیانه یک هزار و ۲۰۰ فروند پهپاد خواهد بود. وی همچنین از ساخت کارخانه تولید پهپاد در عربستان سعودی تا ۲ سال آینده خبر داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر