شرکت کشتیرانی فرانسوی CMA CGM عبور از تنگه باب المندب را متوقف کرد

شرکت کشتیرانی فرانسوی CMA CGM عبور کشتی‌های خود از تنگه باب المندب در دریای سرخ را به دلیل خطرات امنیتی تا اطلاع ثانوی تعلیق کرد.

شرکت کشتیرانی فرانسوی CMA CGM عبور از تنگه باب المندب را متوقف کرد

به گزارش مملکت آنلاین،  رویترز به نقل از یک منبع آگاه نوشت، این تصمیم پس از حملات اخیر انصارالله یمن از جمله حمله به شماری از کشتی‌های این شرکت فرانسوی اتخاذ شد.

شرکت CMA CGM یکی از بزرگترین شرکت‌های کشتیرانی دنیاست که پیش از این مسیر عبور کشتی‌های خود در دریای سرخ را تغییر داده و مسیر جنوب آفریقا را انتخاب کرده بود.

از زمان شروع عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، ارتش یمن در حمایت از مقاومت ملت فلسطین، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا که عازم سرزمین‌های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا مدعی است که ائتلافی دریایی برای مقابله با عملیات ارتش یمن در دریایی سرخ ایجاد کرده است اما فرانسه، اسپانیا و ایتالیا با تایید خروج خود از این ائتلاف، از تحویل کشتی‌های جنگی خود به فرماندهی ایالات متحده خودداری کرده‌اند و تنها کشور عربی که حاضر به عضویت در آن شد، بحرین بود. آمریکا و انگلیس چندین بار به مواضعی در یمن حمله کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر