کره‌شمالی باز هم اقدام به شلیک موشک کرد

ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد که کره‌شمالی امروز (جمعه) چندین موشک کروز در سواحل غربی شلیک کرد که این جدیدترین پرتاب از سری موشک های کروز کره شمالی در سال جاری است.

کره‌شمالی باز هم اقدام به شلیک موشک کرد

به گزارش مملکت آنلاین، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که پرتاب کره شمالی را در حدود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی از ساحل غربی آن شناسایی کرده اما تعداد موشک‌ها را مشخص نکرده است.

ستاد مشترک ارتش آمریکا در پیامی گفت: « ارتش ما از نزدیک بر بیشتر تحریکات کره شمالی نظارت دارد».

این چهارمین پرتاب موشک کروز کره شمالی در سال جاری بود.

براساس گزارش خبرگزای یونهاپ، در ۲۴ ژانویه، کره شمالی اعلام کرد که برای اولین بار تعداد نامشخصی موشک کروز Pulhwasal-3-31 را از ساحل غربی خود آزمایش کرده است. کره شمالی یکشنبه موشک‌های کروز زیردریایی را بر فراز دریای شرقی شلیک کرد و بعداً اعلام کرد که این موشک‌ها Pulhwasal-3-31 هستند.

موشک‌های کروز که با موتورهای جت کار می‌کنند، در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند و مانور می‌دهند و شناسایی و رهگیری آنها را سخت‌تر می‌کنند.

 کره شمالی در حال بهبود قابلیت‌های موشک‌های بالستیک با بردهای مختلف، کلاهک‌ها و سکوهای پرتاب است. کارشناسان می گویند موشک‌های کروز پرتاب شده از زیردریایی در صورت کامل شدن می‌تواند تهدیدی جدی برای سیستم دفاع هوایی کره جنوبی باشد، زیرا به دلیل ارتفاع پایین پرواز و قابلیت حمله دقیق، شناسایی و ساقط کردن آنها دشوارتر است.

انتهای پیام/

ارسال نظر