آمریکا ورود مسئولین حماس و جهاد اسلامی را ممنوع کرد

آمریکا برای مسئولان ساف، حماس و جهاد اسلامی محدودیت اعمال می کند.

آمریکا ورود مسئولین حماس و جهاد اسلامی را ممنوع کرد

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ممنوعیت ورود مسئولان ساف، حماس و جهاد اسلامی به آمریکا تصویب شد.

براساس گزارش‌ها، مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته طرحی را برای ممنوعیت ورود مسئولان سازمان آزادی‌بخش فلسطین، رهبران حماس و جهاد اسلامی به این کشور به تصویب رساند.

پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا اعلام کرد که ۴۲۲ عضو مجلس نمایندگان به این طرح رأی موافق و تنها دو نماینده رأی مخالف دادند.

تشکیلات خودگردان فلسطین طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این طرح، آن را مغایر با تصمیمات علنی دولت آمریکا دانست و عنوان کرد چنین تصمیمی بر جایگاه و اعتبار آمریکا در حل منازعه فلسطینی اسرائیلی تأثیرات منفی خواهد گذاشت.

تشکیلات خودگردان همچنین بیان کرد که این طرح موجب پایمال شدن حقوق ملت فلسطین شده و قطعنامه بین‌المللی که حقوق ملت فلسطین را مورد تاکید قرار داده و سازمان آزادی‌بخش را به عنوان نماینده ملت فلسطین به رسمیت می‌شناسد، زیر پا خواهد گذاشت.

محمد آشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان نیز ضمن محکوم کردن این طرح، تاکید کرد که این طرح با توجه به افزایش حمایت‌ها از ملت فلسطین، مانع از رسیدن صدای فلسطینیان به جامعه آمریکا خواهد شد و رئیس جمهور آمریکا می‌تواند آن را نقض کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر