داعش، مسئولیت حمله به کلیسا در استانبول را برعهده گرفت

داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله به کلیسا در استانبول را به عهده گرفت.

داعش، مسئولیت حمله به کلیسا در استانبول را برعهده گرفت

به گزارش مملکت آنلاین،  گروه تروریستی «داعش» با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله به کلیسای ایتالیایی «سانتا ماریا» (مریم مقدس) در استانبول را به عهده گرفت.

این گروه ضمن انتشار تصاویر دو نفر از اعضای خود در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله به کلیسا در استانبول را در راستای خواسته‌های سرکرده‌های این گروه مبنی بر حمله به مسیحیان و یهودیان انجام داده است.

کلیسای سانتا ماریا در منطقه ساری‌یِر استانبول حوالی ظهر یک‌شنبه با حمله دو مرد نقابدار روبه‌رو شد و در جریان آن، یک نفر کشته شد.

این حمله واکنش مقامات ترکیه را در پی داشت. ازجمله علی یرلی‌کایا، وزیر کشور، ساعاتی بعد در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که عاملان این حمله بازداشت شدند.

با وجود افزایش تدابیر امنیتی در کشورهای مختلف در پی تشدید تهدیدهای گروه داعش برای حمله به مکان‌های مذهبی مسیحی و یهودی، در ماه‌های گذشته گزارش‌های متعددی درباره این حملات یا برنامه‌ریزی برای آن‌ها‌ منتشر شده است.

نیروهای امنیتی ترکیه اوایل ماه دی از بازداشت ۳۲ مظنون به اتهام ارتباط با گروه داعش که در حال برنامه‌ریزی برای حمله به کلیساها و کنیسه‌ها و همچنین سفارت عراق در ترکیه بودند، خبر داده بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر