پنتاگون: دنبال جنگ با ایران نیستیم ولی به حمله پهپادی پاسخ خواهیم داد

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست اما به حمله پهپادی علیه نیروهای آمریکایی در اردن پاسخ خواهیم داد.

پنتاگون: دنبال جنگ با ایران نیستیم ولی به حمله پهپادی پاسخ خواهیم داد

به گزارش مملکت آنلاین، سابرینا سینگ معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه به وقت محلی در نشستی خبری افزود: ما به دنبال جنگ نیستیم و معتقدیم ایران نیز به دنبال جنگ نیست.

این سخنگوی پنتاگون مدعی شد: «ما بالا بودن تنش ها در منطقه را رد نمی کنیم. گروه‌های تحت حمایت ایران، اعضای نظامی ما را هدف قرار می‌دهند و قصد دارند آنها را بکشند. اما ما پاسخ خواهیم داد.»

او با تکرار ادعاها علیه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از گروههای مقاومت در منطقه ادعا کرد که حمله مرگبار به سربازان آمریکایی در پایگاهی در اردن ، «ردپای» گروه کتائب حزب‌الله را دارد.

پیش از این، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در واشنگتن اعلام کرد: «ما به دنبال جنگ با ایران نیستیم. ما به دنبال درگیری با حکومت تهران نیستیم... من اظهار نظری پیش از تصمیم رئیس جمهور نخواهم کرد. واضح است که این حملات ادامه دارد و اکنون عواقب مرگباری داشته است. »

این سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: «ما به دنبال جنگ دیگری نیستیم. ما به دنبال تشدید تنش نیستیم. اما ما قطعاً آنچه را که برای محافظت از خود لازم است انجام خواهیم داد.»

کربی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا دیروز و امروز با تیم امنیت ملی دیدار کرد و در حال بررسی گزینه های پیش روی خود است.

پایگاه‌های نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق و سوریه از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهرماه) هدف حملات پهپادی، راکتی و موشکی قرار گرفته اند. گروههای مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) از جمله در عراق و سوریه و نیز نیروهای یمنی به دنبال اقدام رژیم اسرائیل در تلافی عملیات طوفان الاقصی و بمباران نوار غزه و حمایت واشنگتن از این حملات، به ایالات متحده هشدار داده اند که پایگاه‌های آمریکا در منطقه را مورد هدف قرار خواهند داد.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی، هشتم بهمن ماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴ گزارش داد که در یک حمله پهپادی شبانه به یک پایگاه کوچک آمریکایی در اردن، سه سرباز ارتش آمریکا کشته و ۲۵ نفر از نیروهای نظامی آن زخمی شدند. فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام نیز این موضوع را تایید کرد.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام که شمار نیروهای آمریکایی زخمی شده را ابتدا ۲۵ نفر اعلام کرده بود، در بیانیه دیگری آن را ۳۴ نفر اعلام کرد و گفت: هشت تن از مجروحان برای معالجه بیشتر به خارج از اردن منتقل شدند.

اما یک مقام نظامی آمریکا در گفتگو با شبکه سی ان ان اعلام کرد: در پی کشف علائم و آثار ضربه مغزی در هشت تن از سربازان آمریکایی دیگر در این پایگاه، مسئولان این پایگاه نظامی مجبور به انتقال آنها به مراکز درمانی آمریکا در کشورهای دیگر شده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز روز دوشنبه اعلام کرد که تعداد سربازان آمریکایی مجروح در حمله پهپادی در اردن به بیش از ۴۰ نفر افزایش یافته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر