رهبر کره‌شمالی: ترسی از جنگ با کره جنوبی نداریم

رهبر کره شمالی تاکید کرد که اگر سئول سیاست رویارویی با پیونگ‌یانگ را دنبال کند، کره شمالی آماده است تا از تمام زرادخانه تسلیحاتی خود برای نابودی کره جنوبی استفاده کند.

رهبر کره‌شمالی: ترسی از جنگ با کره جنوبی نداریم

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از تاس، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در بحبوحه تشدید تنش‌ها بین این کشور و کره جنوبی، گفت که اگر سئول، پیونگ‌یانگ را تحریک کند، کره شمالی آماده نابود کردن همسایه‌اش است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از کیم جونگ اون در جریان بازدید از شرکت‌های صنایع دفاعی این کشور نوشت: اگر سئول تلاش کند تا از نیروهای مسلح خود علیه کشور ما استفاده یا حاکمیت و امنیت ما را تهدید کند، ما در استفاده از تمام زرادخانه و ابزار و قوای‌مان برای نابود کردن کامل کره جنوبی، تعلل نخواهیم کرد.

وی افزود: مادامی که دارودسته‌های حاکم در کره جنوبی به اشتباهات موجود در سیاست رویارویی با کره شمالی که به مثابه خودکشی است، پی نبرند، جمهوری ما همواره به اقدامات عملی و مبتنی بر اصول جنگ برابر ادامه خواهد داد.

وی همچنین با اشاره به اینکه کره شمالی «تمایلی ندارد تا در شبه‌جزیره کره به طور یک‌طرفه دست به اقدام تحریک‌آمیز بزرگ بزند»، یادآور شد: با این حال، قرار هم نیست از جنگ اجتناب کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر