یمن یک کشتی اسرائیلی را توقیف کرد

همزمان با انتشار خبرهایی مبنی بر ناپدیدشدن یک کشتی اسرائیلی در دریای سرخ، نیروهای مسلح یمن عصر امروز (یکشنبه) اعلام کرد بیانیه مهمی را منتشر می‌کند.

یمن یک کشتی اسرائیلی را توقیف کرد

به گزارش مملکت آنلاین، برخی رسانه‌ها از جمله العربیه عصر امروز مدعی شدند انصارالله یمن یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» با ۲۲ سرنشین را در اختیار گرفته است.

شبکه خبری المیادین نیز دقایقی بعد، به نقل از منابع موثق گزارش داد «نیروهای دریایی یمن موفق شدند یک کشتی صهیونیستی را در عمق دریای سرخ توقیف کنند».

المیادین خبر داده ۵۲ نفر در کشتی اسرائیلی، بازداشت شده‌اند.

منابع موثق یمنی تأکید کردند که خدمه کشتی و سرنشینان آن در حال حاضر تحت بازجویی قرار دارند و ملیت آن‌ها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط یمن شناسایی شده است.

در همین رابطه، وبگاه آکسیوس به نقل از یک منبع صهیونیستی نوشت: حوثی‌ها (انصارالله) به یک کشتی که بخشی از آن متعلق به یک شرکت اسرائیلی بود، حمله کردند و کنترل آن را به دست گرفتند.

منابع المیادین همچنین گفته‌اند یک تاجر اسرائیلی به نام «رامی اونگر» مالک کشتی بوده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش داده تل‌آویو در حال بررسی این موضوع است.

نیروهای مسلح یمن نیز پس از انتشار این خبرها اعلام کرد که تا ساعاتی دیگر بیانیه‌ای مهمی را منتشر خواهد کرد.

پیشتر نیروهای مسلح یمن اعلام کرده بود که همه انواع کشتی‌های رژیم صهیونیستی را که برای رژیم اشغالگر کار می‌کنند، هدف قرار خواهند داد.

نیروهای مسلح یمن همچنین از همه کشورهای جهان خواست تا شهروندان خود را که بر روی این کشتی‌ها کار می‌کنند، خارج کنند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اما در واکنش به خبرهای امروز گفت: ربوده‌شدن یک فروند کشتی باری توسط حوثی‌ها در جنوب دریای سرخ یک حادثه بسیار خطرناک در سطح جهانی است.

او ادعا کرد که این کشتی ربوده شده «اسرائیلی نیست، در حال حرکت از ترکیه به سمت هند بود و هیچ یک از سرنشینان آن اسرائیلی نبودند».

انتهای پیام/

ارسال نظر