عربستان، ۱۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس می‌خرد

بلومبرگ نوشت که هواپیمایی ریاض برای افزودن هواپیماهای خطوط پروازی کوتاه خود اقدام به خرید ۱۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس خواهد کرد.

عربستان، ۱۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس می‌خرد

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از الخلیج آنلاین، خبرگزاری بلومبرگ نوشت که هوایپمایی تازه تاسیس ریاض برای تقویت ناوگان خود پیش از آغاز پروازهایش از عربستان که قرار است در سال ۲۰۲۵ انجام شود، درخواست خرید ۱۰۰ هواپیما از نوع بوئینگ ۷۳۷ مکس را ارائه خواهد داد.

بلومبرگ به نقل از افراد آگاه افزود که ریاض ایر این اقدام را برای افزودن هواپیماهای خطوط پروازی کوتاه خود انجام خواهد داد.

این افراد که به دلیل محرمانه بودن مذاکرات ترجیح دادند نامشان فاش نشود، گفتند که هواپیمایی ریاض که مورد حمایت صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان است، در حال بررسی ارائه درخواست خرید ۵۰ هواپیما در کنار همین تعداد برای موارد دیگر است.

آنها افزودند که مذاکرات نهایی ادامه دارد و ممکن است تعداد هواپیماها اندکی تغییر کند.

گفتنی است مارس گذشته محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از تاسیس شرکت هواپیمایی «ریاض ایر» توسط صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان خبر داد.

این شرکت هواپیمایی نقش برجسته ای در توسعه بخش حمل و نقل هوایی خواهد داشت و جایگاه راهبردی عربستان سعودی که سه قاره آسیا و آفریقا و اروپا را پیوند می دهد ارتقا خواهد بخشید.

ریاض ایر قصد دارد تا آغاز سال ۲۰۳۰ به بیش از ۱۰۰ نقطه جهان پرواز داشته باشد و سطح متمایزی از خدمات را به همراه پذیرایی اصیل سعودی به مشتریان خود ارائه دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر