طرح سرمایه‌گذاری ۱۰ ساله و یک میلیارد دلار عربستان در آفریقا رونمایی شد

طرح توسعه ای ۱۰ ساله عربستان به ارزش یک میلیارد دلار در جریان افتتاحیه نخستین اجلاس سران عربستان و آفریقا در ریاض رونمایی شد.

طرح سرمایه‌گذاری ۱۰ ساله و یک میلیارد دلار عربستان در آفریقا رونمایی شد

به گزارش مملکت آنلاین و به نقل از الشرق الاوسط، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان طرح توسعه ای این کشور در قاره آفریقا را که شامل پروژه ها و برنامه هایی در کشورهای این قاره به ارزش بیش از یک میلیارد دلار در یک دوره ۱۰ ساله است، رونمایی کرد.

رونمایی از این طرح در جریان افتتاحیه نخستین اجلاس سران عربستان و آفریقا در ریاض با حضور ولیعهد عربستان به نمایندگی از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور، صورت گرفت.

محمد بن سلمان در این مراسم گفت که دو طرف از همه تلاش‌های جاری برای دستیابی به امنیت و ثبات حمایت می‌کنند و مایلند همکاری‌ها را به گونه‌ای تقویت کنند که به برقراری صلح در منطقه و سراسر جهان کمک کند.

وی خاطرنشان کرد که عربستان تاکنون بیش از ۴۵ میلیارد دلار برای حمایت از طرح های توسعه ای و بشردوستانه در ۵۴ کشور آفریقایی اختصاص داده و کمک های بشردوستانه ملک سلمان در ۴۶ کشور به بیش از ۴۵۰ میلیون دلار رسید.

ولیعهد عربستان همچنین بر عزم کشورش برای توسعه همکاری و شراکت با قاره آفریقا و توسعه زمینه های تجاری تاکید کرد.

محمد بن سلمان افزود که کشورش خواستار سرمایه گذاری بیش از ۲۵ میلیارد دلاری در بخش های مختلف، صادرات ۱۰ میلیارد دلار و ارائه ۵ میلیارد دلار کمک مالی اضافی برای توسعه آفریقا تا سال ۲۰۳۰ و نیز افزایش تعداد سفارتخانه های خود در این قاره به بیش از ۴۰ سفارت است.

وی اظهار داشت که عربستان می کوشد که میزبان نمایشگاه اکسپو ۲۰۳۰ در ریاض و ارائه نسخه ای استثنایی و بی سابقه در تاریخ باشد که به پیش بینی آینده ای بهتر برای بشریت کمک می کند.

ولیعهد عربستان ادامه داد: ما مشتاقانه منتظر مشارکت شما با عربستان در برجسته کردن نقش مهم آفریقا و منابع انسانی و طبیعی، فرصت‌های رشد و ظرفیت های آینده آن هستیم.

انتهای پیام/

منبع: میدل ایست نیوز

ارسال نظر