ازبکستان، ترکمنستان، ایران و ترکیه، کریدور بین‌المللی تشکیل می‌دهند

وزارت‌خانه‌های حمل و نقل ازبکستان، ترکمنستان، ایران و ترکیه امروز (سه شنبه) در چارچوب دوازدهمین نشست وزیران حمل و نقل سازمان همکاری اقتصادی(اکو) در تاشکند، پروتکل تشکیل یک کریدور چندوجهی بین المللی بین آسیا و اروپا را امضا کردند.

ازبکستان، ترکمنستان، ایران و ترکیه، کریدور بین‌المللی تشکیل می‌دهند

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از وزارت حمل و نقل ازبکستان، پروتکل امضا شده در مورد تشکیل مسیر «ازبکستان - ترکمنستان - ایران - ترکیه» سازماندهی حمل و نقل بار از کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه به کشورهای اتحادیه اروپا را فراهم می کند.
بر اساس این سند، نرخ رقابتی تعرفه و ایجاد شرایط مساعد برای حمل و نقل کالا توسط راه آهن چهار کشور اعمال خواهد شد.

این توافقنامه همچنین توسعه مشترک اقداماتی را برای یکسان سازی استانداردهای قانونی و فنی در هنگام سازماندهی حمل و نقل بار در طول مسیر و افزایش اتصال حمل و نقل کشورهای شرکت کننده در مسیر ارائه می دهد.
شانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با حضور  رئیس جمهور ایران این هفته در تاشکند پایتخت ازبکستان برگزار می‌شود.

در این مراسم که ۸ تا ۹ نوامبر ( ۱۸ تا ۱۹ آبان) برگزار می‌شود، سران کشورهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه و ازبکستان حضور خواهند داشت.
شرکت کنندگان مسائل مربوط به تقویت بیشتر روابط تجاری، اقتصادی، سرمایه گذاری، حمل و نقل، ارتباطات و همکاری های بشردوستانه در داخل اکو و بهبود فعالیت های این ساختار چند جانبه را بررسی خواهند کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر