چین، تحریم‌های جدید علیه آمریکا اعمال کرد

چین تحریم‌هایی را علیه دو شرکت آمریکایی به دلیل فروش تسلیحات به تایوان اعلام کرد.

چین، تحریم‌های جدید علیه آمریکا اعمال کرد

به گزارش مملکت آنلاین از ساوت چاینا مورنینگ پست، طبق بیانیه مربوط، پکن همچنین نسبت به انتقام‌جویی «قهرآمیز» علیه هرگونه معامله نظامی بیشتر آمریکا با این جزیره هشدار داد.

وزارت امور خارجه چین امروز جمعه بدون اشاره به اینکه پکن چه اقدامی انجام خواهد داد، اعلام کرد تحریم‌های جدید علیه دو شرکت آمریکایی نورثروپ گرومن و واحدی از لاکهید مارتین اعمال می‌شود.

مائو نینگ سخنگوی این وزارتخانه اضافه کرد شعبه سنت لوئیس لاکهید مارتین، در ایالت میسوری، پیمانکار اصلی فروش تسلیحات ایالات متحده به تایپه در تاریخ ۲ شهریور بوده است. شرکت نورث روپ گرومن، مستقر در فالز چرچ ویرجینیا نیز در تامین تسلیحات برای تایوان "چندین بار" مشارکت داشته است.

وی گفت واشنگتن با وجود «مخالفت قاطعانه پکن در مسیر اشتباه و خطرناک تسلیح تایوان پیش می‌رود».

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: «ما از طرف آمریکایی می‌خواهیم فروش سلاح به تایوان و تبانی نظامی آمریکا و تایوان و تسلیح تایوان را متوقف کند، در غیر این صورت با اقدامات متقابل و قاطع چین مواجه خواهد شد».

وزارت امور خارجه آمریکا سه هفته پیش اعلام کرد ایالات متحده فروش نیم میلیارد دلاری سیستم های حسگر پیشرفته ساخته شده توسط لاکهید مارتین برای جت های جنگنده F-۱۶ به تایپه را تایید کرده است.

شرکت لاکهید مارتین پیش تر هم در لیست سیاه وزارت بازرگانی چین به دلیل فروش تسلیحات به تایوان قرار داشت.

پکن اعلام کرد که شرکت‌های چینی از تجارت با شرکت‌های آمریکایی یادشده منع شده‌اند و مدیران ارشد لاکهید یا نورثروپ گرومن مجاز به سفر یا کار در چین نیستند.

علاوه بر فروش تسلیحات، دولت بایدن ماه گذشته به کنگره آمریکا اطلاع داد که اولین کمک نظامی آمریکا را - به مبلغ ۸۰ میلیون دلار - به تایوان تحت، تصویب کرده است.

علاوه بر فروش تسلیحات، دولت بایدن ماه گذشته به کنگره آمریکا اطلاع داد اولین کمک نظامی آمریکا را به تایوان به مبلغ ۸۰ میلیون دلار تحت برنامه ای که عموماً برای کمک به کشورهای مستقل اختصاص داده شده، تصویب کرده است.

بنا بر گزارش ها، دولت آمریکا همچنین قصد دارد میلیون ها دلار از بودجه نظامی اختصاص داده شده به مصر را به تایوان بدهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر