زلنسکی هفته آینده به آمریکا می‌رود

رئیس جمهور اوکراین قرار است هفته آینده در کنگره آمریکا حضور یابد.

زلنسکی هفته آینده به آمریکا می‌رود

به گزارش مملکت آنلاین، به گزارش تله تریدر، منابع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود، اعلام کردند ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین قرار است هفته آینده به آمریکا سفر کرده و در کنگره این کشور حضور یابد. 

این سفر در چارچوب برنامه‌های زلنسکی برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل است که قرار است طی آن رهبران و مقامات ارشد کشور‌های جهان در نیویورک گردهم آیند. 

اعلام حضور زلنسکی در کنگره آمریکا پس از آن صورت می‌گیرد که دولت بایدن از قانونگذاران این کشور خواست با بسته کمک‌های مالی – نظامی جدید به اوکراین به ارزش ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار موافقت کند. 

یک مقام ارشد دولت اوکراین درباره برنامه‌های دیدار زلنسکی در سفر به آمریکا گفت: رئیس جمهور اوکراین قرار است در این سفر با جو بایدن، همتای آمریکایی خود دیدار کرده و درباره طیف گسترده‌ای از مسائل که در راس آن جنگ با روسیه است با وی به رایزنی بپردازد. 

از زمان آغاز جنگ اوکراین، این دومین سفر زلنسکی به آمریکا محسوب می‌شود. پیش‌بینی می‌شود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، وی با مقامات ارشد سایر دولت‌های جهان نیز به گفتگو و رایزنی بپردازد. جلب نظر جامعه جهانی و تلاش برای کسب کمک‌های مالی – نظامی بیشتر بخشی از تلاش‌های بین‌المللی زلنسکی در این سفر محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر