وزیر آمریکایی: چین برای حمله به آمریکا آماده می‌شود

وزیر نیروی هوایی آمریکا مدعی شد چین از نظر نظامی خود را آماده حمله احتمالی به آمریکا می کند و واشنگتن باید برای مقابله با این تهدید فزاینده حداکثر استفاده را از نیروهایش به عمل آورد.

وزیر آمریکایی: چین برای حمله به آمریکا آماده می‌شود

به گزارش مملکت آنلاین، تارنمای هیل نوشت، فرانک کِندال در سخنانی در انجمن نیروی هوا فضای آمریکا گفت باید آماده «نوعی از جنگ باشیم که تجربه ای درباره آن نداریم».

وی با تاکید بر اینکه جنگ اجتناب ناپذیر است، گفت: وظیفه ما جلوگیری از جنگ و آمادگی برای پیروزی در صورت وقوع آن است.

این مقام آمریکایی افزود، ما درباره این حقیقت صحبت می کنیم که نیروی هوا فضای آمریکا باید دچار تحول شود، در غیر این صورت نمی توانیم از جنگ پیشگیری کنیم و حتی ممکن است شکست بخوریم.

این عضو دولت آمریکا اظهار داشت، مهم است که خود را برای جنگ آماده کنیم زیرا چین بسرعت نیروهای خود را گسترش داده و دو شاخه نظامی جدید ایجاد کرده است: یک نیرو برای مقابله با هواپیماها و سایر دارایی های مهم طراحی شده و یک سرویس پشتیبانی راهبردی که در زمینه دستیابی به اطلاعات در فضا و حوزه های سایبری فعالیت می کند.

کندال گفت: چین بیش از ۲۰ سال برای یک رقابت بزرگ و سلطه بر آمریکا در منطقه غرب اقیانوس آرام حداکثر استفاده را از نیروهایش کرده است. پکن توانایی نظامی خود را به ویژه طوری طراحی کرده که به اهداف ملی خود دست یابد.

روابط آمریکا و چین در بحبوحه افزایش تنش ها بر سر تایوان که پکن آن را بخشی از سرزمین اصلی خود قلمداد می کند، به پایین ترین سطح رسیده است.

آمریکا ادعا می کند که شی جین پینگ رئیس جمهوری چین ممکن است در صورت ضرورت، به زور تایوان را تصرف کند و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا بارها گفته است که در صورت بروز چنین سناریویی نیروهایش را برای دفاع از تایوان اعزام خواهد کرد.

واشنگتن روابط غیر رسمی خود با تایوان را حفظ کرده و سلاح های پیشرفته ای را در اختیار این کشور قرار داده است.

برخی دیگر از مقام های نظامی و وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز درباره جنگ احتمالی با چین هشدار داده اند.

کندال درباره حمله احتمالی چین به تایوان گفت اگر توانایی و قدرت پیش بینی ما برای جلوگیری از تهاجم پکن به تایوان یا مناطق دیگر کافی نباشد، ممکن است جنگ رخ دهد. اگر چنین شود، و ما نتوانیم پیروز شویم، نتیجه این شکست می تواند تا مدتها باقی بماند.

انتهای پیام/

ارسال نظر