بازگشت اعضای سفارت روسیه به کره شمالی بعد از ۴ سال

برای اولین بار در حدود چهار سال گذشته، کارکنان جدید در سفارت روسیه در پیونگ‌یانگ، پایتخت کره‌شمالی مشغول به کار شدند. پیش از این، تدابیر مراقبتی برای مقابله با کرونا باعث توقف بیشتر سفرها و تعطیلی بسیاری از سفارت‌ها شده بود.

بازگشت اعضای سفارت روسیه به کره شمالی بعد از ۴ سال

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از ورود سفیر جدید چین در ماه مارس، سفارتخانه روسیه در پیونگ‌یانگ صرفا دومین نهاد دیپلماتیکی خواهد بود که کارکنان جدیدش در آن مشغول به کار می‌شوند.

ورود کارکنان جدید روسیه در بحبوحه گمانه‌زنی مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی ممکن است به‌زودی برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و احتمالا برای گفت‌وگو در مورد معاملات تسلیحاتی به روسیه سفر کند، صورت می‌گیرد.

سفارتخانه روسیه در فیس‌بوک اعلام کرد: در ۷ سپتامبر در فرودگاه بین‌المللی سونان در پیونگ‌یانگ، برای اولین بار از سال ۲۰۱۹، ما با همکاران جدید خود - ۲۰ دیپلمات و کارمند فنی که به صورت گردشی وارد سفارت می‌شوند - ملاقات کردیم.

بسیاری از سفارت‌خانه‌ها در پیونگ‌یانگ در بحبوحه پاندمی کرونا بسته شدند، زیرا در طول بحران کووید-۱۹ قادر به جابجایی کارکنان یا ارسال تجهیزات نبودند. دیپلمات‌های روسی از جمله کسانی بودند که علی‌رغم شکایت از کمبود اقلام ضروری مانند دارو، مشکلات در دریافت مراقبت‌های بهداشتی و محدودیت‌های همه‌گیری که به گفته آن‌ها بی‌سابقه بود، در این کشور ماندند.

انتهای پیام/

ارسال نظر