سیا بدنبال استخدام جاسوس از بین مقامات روس

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، که در تلاش است تا تعداد بیشتری از روس‌ها را به عنوان جاسوس به خدمت بگیرد، ویدیویی را منتشر کرده که مقامات مسکو را هدف قرار داده و از آنها خواسته است تا «حقیقت» را در مورد سیستمی که به گفته آن «مملو از افراد چاپلوس و متملق» است، بیان کنند.

سیا بدنبال استخدام جاسوس از بین مقامات روس

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، ویلیام برنز، رئیس سیا در ماه ژوئیه گفت که «نارضایتی» برخی از روس‌ها بر سر جنگ در اوکراین، «فرصتی بی‌سابقه» برای استخدام جاسوسان ایجاد می‌کند و سیا اجازه نمی‌دهد که این فرصت از دست برود.

حال این نهاد اطلاعاتی امنیتی آمریکا ویدیویی را به زبان روسی تحت عنوان «چرا من با سیا تماس گرفتم – به خاطر خودم» در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده که ظاهرا یک مقام روس را حین قدم زدن در میانه برف‌ها، در جایی که به نظر می‌رسد یکی از شهرهای روسیه باشد، نشان می‌دهد.

در ادامه صدایی به زبان روسی به گوش می‌رسد که می‌گوید: «من به همه اصرار کردم که تحریف حقیقت در گزارش‌ها بی‌وجدانی است، اما کسانی که در رتبه‌های بالاتر قرار داشتند، کسانی بودند که این کار را انجام دادند.»

در ادامه این ویدیو، فردی که به ظاهر نقش مقام روس را ایفا می‌کند، وارد یک ساختمان دولتی روسیه می‌شود و با نشان دادن گذرنامه‌اش که عکس عقاب‌ دوسر روسیه بر بالای آن است، می‌گوید: «قبلا باور داشتم که حقیقت ارزشی دارد. اطرافیان شما، شاید نخواهند حقیقت را بشنوند. اما ما می‌خواهیم. صداقت پاداش دارد.» و در ادامه جزئیات راه‌های تماس با سیا در ویرجینیای آمریکا نشان داده می‌شود.

پس از شکست‌های بزرگ در مورد حملات یازده سپتامبر و جنگ ایالات متحده در عراق، آژانس‌های جاسوسی ایالات متحده و انگلیس با هشدار از قبل درباره برنامه‌های کرملین، ادعا کردند که در مورد حمله روسیه به اوکراین در نبرد اطلاعاتی پیروز شده‌اند.

کار در مسکو برای جاسوسان غربی به قدری دشوار است که در زمان شوروی آنها چیزی به نام «قوانین مسکو» ایجاد کردند و این قوانین، اکنون برای روسیه مدرن به‌روز شده است. روسیه، انگلیس و ایالات متحده را به حمایت از اوکراین در تلاش برای دو دسته کردن روسیه و تصاحب منابع طبیعی آن متهم می‌کند؛ ادعاهایی که واشنگتن و لندن آن را رد می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر