درآمد ۲ میلیارد دلاری ترکیه از گردشگران کاشت مو

ثروت ترزی لر، رئیس انجمن گردشگری سلامت ترکیه (TUSATDER) اعلام کرد که ترکیه سالانه ۲ میلیارد دلار از سوی گردشگران سلامتی که برای کاشت مو به این کشور سفر می‌کنند، درآمد کسب می‌کند.

درآمد ۲ میلیارد دلاری ترکیه از گردشگران کاشت مو

به گزارش مملکت آنلاین، به گزارش روزنامه میلیت، ترکیه که در سال‌های اخیر به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار در زمینه جراحی پلاستیک در جهان شناخته شده، حالا شاهد حضور مراجعانی از اروپا، آمریکا و حتی استرالیا برای کاشت مو در این کشور است.

طبق گفته ترزی لری، گردشگری سلامت در ترکیه در ابتدا با کاشت مو آغاز شد و موج نخست شامل مراجعانی از خاورمیانه و شبه‌جزیره عربستان به استانبول بود. اما حالا اروپایی‌ها نیز جزو مراجعان پرشمار در این بخش هستند.

بر اساس گزارش میلیت، هزینه کاشت مو در ترکیه به طور قابل توجهی پایین‌تر از اروپا و آمریکا است. در حال حاضر، کاشت مو در ترکیه هزینه‌هایی در حدود ۲۵۰۰ تا ۳ هزار دلار دارد، در حالی که مراکز اروپایی حداقل ۸ الی ۱۰ هزار یورو از مراجعان دریافت می‌کنند. هزینه مراجعه به یک پزشک معروف آمریکایی برای کاشت مو نیز از ۱۰ هزار دلار آغاز می‌شود.

ترزی لر علاوه بر ارائه آمار، از یک پیشرفت جدید در این زمینه نیز خبر داد و اعلام کرد که ربات‌های کاشت مو امکان کاهش خطر خونریزی در طی عملیات را دارند و به مراجعان اجازه نظارت بر فرآیند جراحی را می‌دهند. وی همچنین از وجود مراکز غیرمجاز کاشت مو در کشور شکایت کرد و خواستار نظارت دقیق‌تر و قانونی‌تر بر این مراکز شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر