شکایت کمال از رجب قبل از دور دوم انتخابات ترکیه

در آستانه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه و در گرماگرم پیش‌بینی‌ها، کمال قلیچداراوغلو، رقیب انتخاباتی رجب طیب اردوغان، شکایتی علیه او ثبت کرد.

شکایت کمال از رجب قبل از دور دوم انتخابات ترکیه

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از رسانه‌ها، پس از آنکه رجب‌طیب اردوغان با نشان دادن ویدئویی مونتاژی مدعی حمایت حزب کارگران کردستان(PKK) از «کمال قلیچداراوغلو» نامزد ریاست‌جمهوری شد، حزب جمهوری‌خواه خلق(CHP) علیه اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه به دادسرا شکایت کرد.

به نوشته پایگاه خبری گازته دیوار، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در ۲۲ ماه می در برنامه‌ای در شبکه TRT با نشان دادن ویدئویی ساختگی ادعا کرد که بین «قلیچدار اوغلو» و PKK ارتباط وجود دارد.

پس از آن CHP شکایتی را علیه اردوغان به دادسرا ارائه کرد.

«محرم ارکک» معاون حزب جمهوری خواه خلق (CHP) و مسئول امور حقوقی و انتخاباتی این حزب در ۲۳ ماه می اعلام کرد که آنها علیه «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به دلیل اظهارات وی در رابطه با ویدئوی مونتاژی منتشرشده که CHP و PKK را به هم مرتبط می‌کند و کسانی که این ویدئو را ایجاد و منتشر کرده‌اند به دادسرا شکایت کرده‌اند.

ویدئوی منتشر شده طوری نشان‌ داده می‌شود که گویی اعضای PKK در حال خواندن آهنگ کمپین انتخاباتی «کمال قلیچداراوغلو» هستند.

اردوغان در ۲۲ می در یک برنامه زنده تلویزیونی شبکه TRT گفت: «رهبر CHP به حمایت PKK تکیه کرده است. قلیچداراوغلو با کسانی که در قندیل هستند، ویدئو تهیه می‌کند.‌ فرقی نمی‌کند مونتاژ باشد یا نه. اعضای PKK با انتشار فیلم‌هایی از (اپوزیسیون) حمایت کرده‌اند.»

اردوغان در تاریخ ۷ می نیز همین ویدئو را در جریان میتینگی که در استانبول برگزار شد به نمایش گذاشت.

محرم ارکک در ۲۳ ماه می اظهار داشت که آنها علیه اردوغان به دلیل اظهارات وی و ایجاد و انتشار ویدئوی مورد بحث به اتهام «فریب افکار عمومی، انتشار عمدی اطلاعات گمراه کننده، دروغ و جعل، تهمت و تحریک مردم به نفرت و دشمنی» به دادسرا شکایت کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر