خبرنگار آرژانتینی در جام جهانی مورد سرقت قرار گرفت

یک سارق به خبرنگاران زن تلویزیون آرژانتینی حین اجرای برنامه زنده در جریان جام جهانی قطر دستبرد زد.

خبرنگار آرژانتینی در جام جهانی مورد سرقت قرار گرفت

به گزارش مملکت آنلاین، یکی از گزارشگران زن تلویزیون آرژانتینی در جریان اجرای برنامه زنده در جام جهانی قطر هدف دستبرد یک سارق قرار گرفت و پول و اسنادش از کیفش ربوده شد.

«دومنیک متزگر»‌ (Dominique Metzger) در منطقه «کورنیش»‌ در «دوحه»‌ مشغول اجرای گزارش زنده در آستانه برگزاری نخستین رقابت جام جهانی قطر بود که اعلام کرد وسایلش ربوده شده‌ است.

«متزگر»‌ پس از این اتفاق اعلام کرد که سرقت را به پلیس محلی گزارش کرده و از پاسخ پلیس غافلگیر شده است.

این خبرنگار به (TN)، یعنی شبکه‌ای که او را به قطر اعزام کرده است، اعلام کرد که پلیس قول داد مظنون را شناسایی کند و این خبرنگار می‌تواند مجازات برای سارق را انتخاب کند.

«متزگر» در گفت و گو با (TN) بیان کرد: «من همه لوازمی که نیاز داشتم از جمله کیف پولم، کلیدهای اتاق هتل و چند دستمال را درون کیف کوچکی با خود همراه داشتم... ناگهان شخصی زیپ کیفم را باز کرد و کیف پولم را برداشت.»

لحظه سرقت در دوربین ضبط نشده است و این خبرنگار مدتی بعد متوجه ربوده شدن لوازمش شد.

این خبرنگار در ادامه گفت و گو با شبکه آرژانتینی بیان کرد: «در لحظه سرقت متوجه این موضوع نشدم، می‌دانید که با توجه به زنده بودن برنامه و با وجود موسیقی و جمعیتی که اطرافم بود، تمرکزم بخ صحبت‌های شما بود و در نتیجه توجه نکردم...پس از اینکه گزارش زنده تمام شد،‌ خواستم کیف پولم را برای خرید یک بطری آب از کیفم بردارم که متوجه شدم در کیفم نیست.»

مقام‌های قطر برای جلوگیری از جرایم در این کشور، هزاران دوربین در حوالی استادیوم‌های جدید این کشور و چندین دوربین با وضوح بالا و مجهز به فناوری تشخیص چهره را در هر یک از استادیوم‌ها نصب کرده‌اند.

حادثه سرقت از خبرنگار آرژانتینی در حالی اتفاق افتاد که «کمیته عالی قطر»‌ هفته گذشته به دلیل اینکه ماموران امنیتی یکی از خبرنگاران شبکه دانمارکی TV2 را در برنامه زنده تهدید کردند، عذرخواهی کرده بود.

در ویدئوی که در فضای مجازی منتشر و پربازدید شده است،‌ یکی از خبرنگاران شبکه TV2در حال گزارش زنده با ماموران امنیتی مواجه می‌شود. در این ویدئو به نظر می‌رسد او اجازه فیلمبرداری ندارد و ماموران تهدید می‌کنند که دوربین او را می‌شکنند و تخریب می‌کنند. این خبرنگار سعی می‌کند، متوجه شود کدام یک از مقررات فیلمبرداری در قطر را زیر پا گذاشته است و با زبان انگلیسی از آن‌ها پرسید: «شما تمام جهان را به اینجا دعوت کرده‌اید. چرا نباید فیلمبرداری کنیم؟ اینجا یک مکان عمومی است.»‌

انتهای پیام/

منبع: دیلی میل

ارسال نظر