فیفا در پاسخ به دانمارک: پوشیدن پیراهن با پیام حقوق بشری در جام جهانی ممنوع

با اعلام فیفا دانمارک نمی تواند با پیراهن هایی در جام جهانی تمرین کند که روی آن عبارت سیاسی نوشته شده باشد.

فیفا در پاسخ به دانمارک: پوشیدن پیراهن با پیام حقوق بشری در جام جهانی ممنوع

به گزارش مملکت آنلاین، فیفا در این ماه نامه ای به تیم های جام جهانی نوشت و از آنها خواست که روی فوتبال در قطر تمرکز کنند و اجازه ندهند این ورزش به مسائل ایدئولوژیک یا سیاسی کشیده شود.

فدراسیون فوتبال دانمارک اعلام کرد که فیفا درخواست این کشور برای تمرین در جام جهانی با پیراهن هایی که عبارت «حقوق بشر برای همه» روی آن نوشته شده بود را رد کرده است.

قطر به دلیل رفتار با کارگران خارجی و قوانین محدودکننده اجتماعی تحت فشار شدیدی قرار گرفته است که باعث شده بسیاری از تیم های شرکت کننده نگرانی های خود را مطرح کنند. این کشور ادعاهایی مبنی بر استثمار کارگران را رد کرده است.

یاکوب جنسن، مدیر اجرایی تیم ملی فوتبال دانمارک گفت: ما امروز پیامی از فیفا دریافت کردیم که پیراهن‌هایی که بازیکنان ما باید با آن تمرین می‌کردند و عبارت «حقوق بشر برای همه» روی آن درج شده بود از طرف فیفا رد شد. ما معتقدیم پیام «حقوق بشر برای همه» جهانی است و یک فراخوان سیاسی نیست، بلکه چیزی است که همه می توانند از آن حمایت کنند.

فیفا از اظهار نظر خودداری کرد ولی قوانین آن تصریح می کند که تجهیزات تیمی نباید شعار، بیانیه یا تصویر سیاسی، مذهبی یا شخصی داشته باشند.

دانمارک اولین بازی خود در جام جهانی را مقابل تونس برگزار می کند.

انتهای پیام/

منبع: تلگراف

ارسال نظر