تایوان و آمریکا برای تولید تراشه‌های نیمه هادی همکاری می‌کنند

رییس تایوان گفت تایپه آماده گسترش همکاری‌ها با واشنگتن در زمینه تولید تراشه‌های نیمه هادی است.

تایوان و آمریکا برای تولید تراشه‌های نیمه هادی همکاری می‌کنند

به گزارش مملکت آنلاین، تسای اینگ، رییس تایوان امروز در دیدار با داگ دوسی، فرماندار ایالت آریزونا گفت علی رغم تنش‌های سیاسی موجود تایوان مشتاقانه حاضر است در جهت تولید تراشه‌های نیمه هادی با آمریکا همکاری‌های همه جانبه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اینگ در ادامه سخنان خود تاکید کرد تایوان قصد دارد حسن نیت خود را برای توسعه همکاری‌ها با یکی از اصلی‌ترین حامیان خود یعنی آمریکا نشان دهد و در این زمینه برای تولید تراشه های نیمه هادی‌ اعلام آمادگی می‌کند.

تسای در نشست خود با فرماندار آریزونا در دفتر ریاست جمهوری در تایپه گفت: در مواجهه با توسعه طلبی و اقدامات اقتدارگرایانه چین و نیز برای مواجهه با چالش‌های دوران پس از همه گیری، تایوان به دنبال تقویت همکاری با آمریکا در بخش نیمه هادی و سایر صنایع با فناوری پیشرفته است.

وی در ادامه تاکید کرد: این به ایجاد زنجیره تامین ایمن‌تر و انعطاف پذیرتر کمک می‌کند. ما مشتاقانه منتظر تولید مشترک تراشه‌های نیمه هادی برای محافظت از منافع حامیان و شرکای خود و ایجاد رفاه بیشتر هستیم. "

داگ دوسی، فرماندار ایالت آریزونا آخرین مقام آمریکایی است که علی رغم مخالفت‌های چین و هشدار‌های این کشور به منظور دیدار و گفتگو با مقامات تایوان به این جزیره سفر کرده است.

آمریکا یکی از بزرگترین واردکنندگان تراشه های نیمه هادی از چین است و در سال‌های اخیر به دلیل اعمال تحریم‌های یک جانبه علیه تراشه‌های نیمه هادی در چین صنایع وابسته این کشور به شدت دچار اختلال و مشکل شده است؛ به همین منظور واشنگتن به دنبال جایگزینی برای جبران این کمبود است.

انتهای پیام/

ارسال نظر