چین، اولین ماهواره 6G را پرتاب کرد

بزرگترین شرکت مخابراتی چین روز شنبه اولین ماهواره جهان برای آزمایش شبکه 6G را به مدار زمین پرتاب کرد.

چین، اولین ماهواره 6G را پرتاب کرد

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از چاینا دیلی،  شرکت مخابرات «چاینا موبایل»(China Mobile) که بزرگترین اپراتور مخابراتی چین برای مشترکین تلفن همراه محسوب می‌شود، اولین ماهواره جهان را برای آزمایش کردن «نسل ششم شبکه تلفن همراه»(6G) با موفقیت پرتاب کرد. این یک نقطه عطف در تلاش‌های چاینا موبایل برای بررسی کردن فناوری ارتباطات یکپارچه فضایی و زمینی است.

ماهواره آزمایشی پرتاب‌ شده به مدار پایین زمین، اولین ماهواره‌ای است که از ارتباطات 6G استفاده می‌کند. این ماهواره روز شنبه به همراه ماهواره دیگری پرتاب شد که با فناوری 5G شرکت چاینا موبایل کار می‌کند.

این ماهواره آزمایشی میزبان یک ساختار مستقل برای ارتباطات 6G است که به طور مشترک توسط شرکت چاینا موبایل و «آکادمی نوآوری ریزماهواره‌ها»(IAMC) وابسته به «آکادمی علوم چین»(CAS) ساخته شد. چاینا موبایل گفت که این سیستم با استفاده از نرم‌افزار و سخت‌افزار داخلی، از فعالیت‌هایی مانند بازسازی نرم‌افزار در مدار، استقرار انعطاف‌پذیر عملکردهای شبکه اصلی، مدیریت خودکار، افزایش کارآیی و قابلیت اطمینان عملیات درون مداری شبکه هسته ماهواره‌ای پشتیبانی می‌کند.

این ماهواره‌های آزمایشی که در ارتفاع مداری تقریبا ۵۰۰ کیلومتری قرار دارند، مزایایی مانند تأخیر کم و سرعت بالای انتقال داده را در مقایسه با ماهواره‌های مدار بالای زمین ارائه می‌دهند که در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری حرکت می‌کنند.

براساس گزارش چاینا موبایل، ماهواره‌های مدار پایین زمین که به عنوان یک پلتفرم حیاتی برای شبکه‌های فضایی و زمینی یکپارچه آینده عمل می‌کنند، می‌توانند شکاف‌های پوشش سیگنال مخابراتی را در شبکه‌های زمینی تلفن همراه برطرف سازند و خدمات اینترنت ماهواره‌ای با پهنای باند بالاتر را در سطح جهانی ارائه دهند.

چاینا موبایل گفت که قصد دارد آزمایش‌های مداری را با استفاده از این ماهواره‌های آزمایشی انجام دهد تا توسعه فناوری‌های فضایی را روی زمین سرعت ببخشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر