بالاخره اختلالات اینترنت تایید شد

شرکت ارتباطات زیرساخت از بروز اختلال در شبکه ارتباطی کشور خبر داد و اعلام کرد که عملیات اجرایی ارتقاء و توسعه شبکه ارتباطات زیرساخت آغاز شده است.

بالاخره اختلالات اینترنت تایید شد

به گزارش مملکت آنلاین، شرکت ارتباطات زیرساخت در پی بروز اختلال در شبکه ارتباطی کشور، اعلام‌کرد: به‌منظور ارتقاء و توسعه ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت و بر اساس نیازسنجی و طراحی‌های انجام شده قبلی، تجهیزات مورد نیاز تامین و از چند روز گذشته مراحل جایگزینی و ارتقای تجهیزات آغاز شده است.

در پی بروز اختلال در شبکه ارتباطی در ساعات ابتدایی بامداد امروز، شرکت ارتباطات زیرساخت اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر کرد.

در این اطلاعیه‌ آمده است: به‌منظور ارتقاء و توسعه ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت و براساس نیازسنجی و طراحی‌های انجام شده قبلی، تجهیزات مورد نیاز تامین و از چند روز گذشته مراحل جایگزینی و ارتقاء تجهیزات آغاز شده است.

بدین منظور بر اساس فرآیند رایج و مصوب، تغییرات در ساعت‌های کم ترافیک شبانه روز (اکثراً بامداد) در قالب دان‌تایم (down time) فنی انجام می‌شود.

بدیهی است برای آمادگی اپراتورهای مخابراتی و سایر ذی‌نفعان و مدیریت ترافیک از مسیرهای جایگزین در ساعت دان تایم، قبل از شروع عملیات اجرایی، اطلاع‌رسانی لازم با اپراتورها و ذی‌نفعان انجام می‌شود.

دان تایم شبکه ارتباطی زیرساخت در بامداد روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در بعضی از مراکز انجام شده و با توجه به تعدد مراکز و گستردگی شبکه ارتباطی شرکت ارتباطات زیرساخت، این تغییرات به صورت مرکز به مرکز و طی چندین روز انجام می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر