افشای مشخصات وزنی و ابعادی خانواده آیفون ۱۵

ابعاد و وزن گوشی‌های سری آیفون ۱۵ افشا شد.

افشای مشخصات وزنی و ابعادی خانواده آیفون ۱۵

به گزارش مملکت آنلاین، بر اساس اطلاعاتی که وب‌سایت مک رومرز به دست آورده، مدل پایه سری آیفون ۱۵، کمترین تغییر را نسبت به نسل قبلی‌اش خواهد داشت.

درحالی‌که ابعاد آیفون ۱۴ برابر ۱۴۶.۷ در ۷۱.۵ در ۷.۸ میلی‌متر و وزن آن برابر ۱۷۲ گرم است، نسل بعدی‌اش ابعادی برابر ۱۴۷.۶ در ۷۱.۶ در ۷.۸ میلی‌متر خواهد داشت و وزنش هم به ۱۷۱ گرم می‌رسد. ظاهراً جنس شاسی آیفون ۱۵ تفاوتی با آیفون ۱۴ ندارد.

درحالی‌که اطلاعی از ابعاد دقیق آیفون ۱۵ پلاس نداریم، انتظار می‌رود تفاوت بسیار کمی با آیفون ۱۴ پلاس داشته باشد. همچنین با توجه به عدم تغییر طراحی و تغییرات ساختاری، وزن این محصولات هم باید بسیار شبیه به هم باشد.

تغییرات اصلی مربوط به مدل‌های پرو می‌شوند. استفاده از فریم تیتانیومی در این محصولات نه‌تنها باعث افزایش مقاومت می‌شود، بلکه کاهش وزن آن‌ها را هم در پی دارد. به لطف همین تغییرات در جنس بدنه، وزن مدل‌های پرو ۱۸ و ۱۹ گرم کاهش می‌یابد.

درحالی‌که ابعاد آیفون ۱۴ پرو برابر ۱۴۷.۵ در ۷۱.۵ در ۷.۸۵ میلی‌متر است و وزن آن به ۲۰۶ گرم می‌رسد، آیفون ۱۵ پرو ابعادی برابر ۱۴۶.۶ در ۷۰.۶ در ۸.۲۵ میلی‌متر خواهد داشت و وزنش هم به ۱۸۸ گرم می‌رسد که از کاهش ۱۸ گرمی نسبت به نسل قبلی خبر می‌دهد.

به مدل پرو مکس می‌رسیم، سنگین‌ترین آیفون اپل. آیفون ۱۴ پرو مکس ابعادی برابر ۱۶۰.۷ در ۷۷.۶ در ۷.۸۵ میلی‌متر دارد و وزن آن به ۲۴۰ گرم می‌رسد. گزارش امروز می‌گوید وزن مدل جایگزین آن با کاهش ۱۹ گرمی، برابر ۲۲۱ گرم خواهد بود. ضخامت آیفون ۱۵ پرو مکس هم افزایش قابل‌توجهی دارد و به ۸.۲۵ میلی‌متر می‌رسد. بااین‌حال با طول و عرض کمتری برابر ۱۵۹.۹ در ۷۶.۷ میلی‌متر روبه‌رو می‌شویم.

انتهای پیام/

ارسال نظر