آغاز به کار رادیو انقلاب

«رادیو انقلاب» از صبح امروز (یکم بهمن ماه) فعالیت رسمی خود را روی موج ۹۵.۵ مگاهرتز آغاز کرد.

آغاز به کار رادیو انقلاب

به گزارش مملکت آنلاین، رادیو انقلاب در آستانه چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با ویژه‌برنامه «فجرآفرینان» پخش خود را آغاز کرد.

حسین کاشانی پور، جانشین رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم دهه فجر یکی از مهمان‌های حاضر در این برنامه بود که با اشاره به اهمیت ایجاد رادیو انقلاب گفت: جامعه ما فجرباور و فجریاور است و این انقلاب به‌عنوان مردمی‌ترین نهضت جهان از دیدگاه همه کارشناسان تاریخ و سیاست، شالوده و مبنای رویکرد خود را مبتنی بر خواست و اراده این ملت قرار داده و به حدی چشم جهانیان را به خود خیره کرده که میشل فوکو، اندیشمند و نظریه‌پرداز آمریکایی از انقلاب ایران به‌عنوان «روح یک جهان بی‌روح» یاد می‌کند.

وی افزود: به همین دلیل است که ستاد مرکزی برگزاری مراسم دهه فجر به‌عنوان یک هماهنگ‌کننده، باور دارد که رادیو انقلاب می‌تواند رسانه ملت دلداده‌ای باشد که هنوز پس از ۴۴ سال، طرفدار نهضت اسلامی خود است. جوانان می‌توانند خبرنگار افتخاری رادیو انقلاب باشند و این حرکت، در امتداد حرکت همان جوانانی است که در سال ۱۳۵۷، انقلاب اسلامی را خلق کردند. ستاد پیش از فرا رسیدن دهه فجر، یک هفته را بنام هفته استقبال نام‌گذاری کرده و این هفت روز، همان ایامی است که همه در حال آماده سازی شرایط برای جشن فجر انقلاب هستند.

جانشین رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم دهه فجر خاطرنشان کرد: از روز ۱۲ بهمن که مراسم اصلی در مرقد مطهر حضرت امام(ره) برگزار می‌شود، آیین‌های گرامیداشت دهه فجر به‌صورت رسمی آغاز می‌شود تا اینکه سرانجام در روز ۲۲ بهمن، جشن بزرگ و پرشور خانواده انقلاب در تهران و همه شهرهای ایران اسلامی برگزار خواهد شد. سرودخوانی، برنامه شاد در تقارن با اعیاد رجبیه و نمایشگاه دستاورد شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر برنامه‌های این ایام است.

رضا کوچک زاده که برای چهارمین سال مدیریت این رادیو را برعهده دارد در خصوص راه‌اندازی این رادیو گفت: رادیو انقلاب همچون سال های قبل و در بستر کلان راهبرد «جهاد تبیین» تلاش می کند تبیین بیشتر مبانی، اهداف، واقعیت و آینده انقلاب شکوهمند اسلامی برای جامعه مخاطب و  نسل های جوان و نوجوان کشور، بستری از نشاط آفرینی و امید به اینده را به مردم ایران ارائه کند.

وی افزود: تبیین عملکرد و کارآمدی انقلاب اسلامی و گذر آن از پیچ‌های تاریخی بسیار مهم، چهار دهه مقابله با دشمنان نظام اسلامی خاصه در عرصه رسانه ای و جنگ نرم و در نهایت امیدافرینی در بستر گام دوم انقلاب و تمرکز بر تمدن سازی نوین اسلامی، از رسالت‌های مهم این رادیو است، تا وظایف رسانه ای خود را نسبت به مطالبات مردم انجام بدهد.  
مدیر رادیو انقلاب بیان کرد: مغز افزار اساسی برای فعالیت این شبکه و چینش جدول پخش و سازه‌ی عملکردی آن، مبتنی بر «جهاد تبیین» آرایش رسانه‌ای گرفته است که مبتنی بر تجربه سالیان گذشته و همچنین برآورد اقتضائات امسال می باشد.

وی با اشاره به راهبردهای این رادیو تصریح کرد: تمرکز بر جهاد تبیین در راستای روشنگری واقعیت های انقلاب اسلامی در جامعه، تکیه بر ذات تحول آفرین انقلاب اسلامی و از میان برداشتن مشکلات فراروی کشور، اتخاذ راهبرد تهاجمی در عرصه رسانه برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن، تکیه و تاکید بر «امید افرینی» و نشاط» و تمرکز بر جوانان و نسل پنجمی های انقلاب اسلامی و تبیین کارایی و کارآمدی انقلاب اسلامی از جمله راهبردهای اصلی این رادیو هستند.

وی تبیین و تبلیغ دستاوردهای ۴۴ ساله گذشته نظام اسلامی با تمرکز بر ظرفیت‌های داخلی و درونزای کشور را مهمترین رویکرد این رادیو اعلام کرد و گفت: توجه به الزامات دشمن شناسی و استکبار ستیزی در بستر انقلاب اسلامی همراه با بازنمایی تاریخ معاصر، بازنمایی مکرر خطر نفوذ و نفاق در جامعه اسلامی و مقابله با آن و تبیین نقش و جایگاه نظریه مقاومت و سویه های منطقه ای  آن در منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی از جمله رویکردهای رادیو انقلاب است.

کوچک زاده افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی، ارج بخشی خانواده و فرزند آوری مبتنی بر معیارهای انقلاب اسلامی، حفظ وحدت و هویت ملی ایرانی، در سایه انقلاب اسلامی، تبیین ایستارهای ارزشی چون   «حجاب»، «حقوق اسلامی زن»  در جامعه اسلامی و مقابله با پروپا گاندای دشمن، تعمیق ارزش های ایثارگرانه در جامعه و تبلیغ سیره شهدا در جایگاه مهمترین منشورهای انقلاب اسلامی، تبدیل بهمن به ماه شادی و جشن ملی کشور با بازیابی شورآفرینی های خاطره انگیز از دیگر رویکردهایی است که درتولید برنامه های این رادیو مدنظر تهه کنندگان وبرنامه سازان قرار دارد.

وی در پایان یادآور شد: بازنمایی گفتمان‌های انقلاب اسلامی همچون «مردم سالاری دینی»، «استقلال ـ آزادی؛ جمهوری اسلامی»، «ما می توانیم»، «استکبار ستیزی» و شناخت سویه های جنگ های شناختی و نرم دشمن و مقابله با شبهه افکنی های رسانه های معاند نیز از جمله مواردی است که مورد توجه قرار خواهد گرفت.

رادیو انقلاب از امروز یکم تا ۳۰ بهمن ماه بر روی موج FM ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز و همچنین برنامه کاربردی ایرانصدا قابل دریافت است.  

انتهای پیام/

ارسال نظر