قطع ارتباط پارلمان اروپا با ایران تاثیر اقتصادی ندارد اما...

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اروپایی ها حدود ۲۰ سال است که هر چه در توان داشتند برای فشار اقتصادی و نظامی به ایران به کار بستند اما امروز به سراغ فشار حیثیتی رفته و قصد دارند وجهه ایران را در جامعه بین المللی تخریب کنند.

قطع ارتباط پارلمان اروپا با ایران تاثیر اقتصادی ندارد اما...

به گزارش مملکت آنلاین، هادی بیگی نژاد با اشاره به اقدام پارلمان اروپا مبنی بر قطع ارتباطات و گفتگوهای مستقیم میان این نهاد اروپایی و ایران بیان کرد: اروپا مدت هاست که رابطه خوبی با ایران ندارد، اینکه حالا پارلمان اروپا رابطه خود را با ایران قطع کرده است خیلی نمی تواند برای ایران اثرگذار باشد. غربی ها تا به امروز هر تحریمی که می توانستند علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده‌اند و از حدود سال ۸۹ اروپایی ها اعلام کردند که دیگر از ایران نفت نمی خرند.

اروپا ۲۰ سال است که گامی برای ایران برنداشته است

وی در ادامه با بیان اینکه قطع روابط اروپا با ایران موضوع جدیدی نیست، اظهار کرد: اروپا در حوزه هسته ای نیز هر قطعنامه ای که توانستند در شورای حکام و شورای امنیت علیه ایران به تصویب رسانده اند. اروپایی ها طی ۲۰ سال گذشته هیچ گاه قدم برای ایران برنداشتند و تا توانستند ایران را تحریم کرده و با تقویت شبکه های منافقین و گروه های تروریستی به ایران ضربه زدند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از حدود ۲۰ سال پیش تحریم های اروپا علیه ایران آغاز شد و اروپایی‌ها همواره علیه ایران بودند. اما نکته حائز اهمیت این است که امروز اروپایی ها قصد دارند از بعد حیثیتی ایران را تحت فشار قرار دهند. اگر مسئولان برای حفظ جایگاه و شخصیت ایران در جایگاه بین المللی کاری نکنند، برای کشور خطرناک می شود. مسئولان باید از بعد حیثیتی به این موضوع ورود کنند.

قطع ارتباط پارلمان اروپا از بعد اقتصادی اثری ندارد اما...

بیگی نژاد تاکید کرد: آبرو چیز مهمی است. قطع ارتباط پارلمان اروپا با ایران از بعد اقتصادی تاثیری ندارد اما از حیث آبرویی برای ایران بد است. تا حالا هرچه در توان داشتند برای فشار اقتصادی و نظامی به ایران به کار بستند اما امروز موضع فشار حیثیتی را پیش گرفته است. به دنبال این هستند که وجهه و شخصیت ایران را در دنیا خراب کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر