نجابت: انرژی مجلس باید معطوف به حل ناکارآمدی‌ها شود

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: مجلس باید بر اساس مطالبات مردمی دولت را نقد کرده و به درستی نقاط ضعف را شناسایی کرده و انرژی خود را معطوف به حل ناکارآمدی‌ها کند.

نجابت: انرژی مجلس باید معطوف به حل ناکارآمدی‌ها شود

به گزارش مملکت آنلاین، روح الله نجابت با اشاره به ضرورت نقد کارشناسانه عملکرد دولت از سوی مجلس، بیان کرد: شنیده شدن صدای مردم در حاکمیت یعنی مجلس به جای آنکه درگیر استیضاح بی‌مورد و چالش‌های غیرضرور باشد؛ وضعیت مسکن و دارو را اولویت خود قرار دهد و مدیران ناکارآمد را مواخذه کند. مجلس باید با دقت و بر اساس مطالبات مردمی دولت را نقد کند.

وی در ادامه اظهار کرد: در روزهای اخیر وضعیت دارو غیرقابل قبول است و مردم گرفتار هستند. آیا این صدا از مجلس شنیده می شود؟ وضعیت تولید مسکن قابل قبول نیست و مسئولین وزارت راه از خواسته آقای رئیس جمهور و نیاز جامعه عقب افتاده اند. آیا مجلس واکنشی به این وضعیت دارد؟

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امکان استیضاح در مجلس نامحدود نیست و نمی‌توان هر روز یک وزیر را استیضاح کرد یا با یک وزیر دیگر دست به یقه شد. پس مجلس باید به درستی نقاط ضعف را شناسایی کرده و انرژی خود را معطوف به حل ناکارآمدی کند. وزارت اقتصاد یکی از نقاط قابل دفاع دولت سیزدهم است و برآیند عملکرد وزیر اقتصاد از بسیاری از مدیران اقتصادی دولت بالاتر است. وقتی مجلس با وزیر اقتصاد وارد چالش می شود مردم چه تصوری از ما خواهند داشت؟ آیا اینها را نشانه نظارت و مطالبه گری می دانند یا تلقی از دعوای سیاسی و رسانه‌ای می‌کنند؟

وی در ادامه تاکید کرد: اینکه رسانه‌های نزدیک به دستگاه‌های مختلف بر آتش اختلاف میان مجلس و دولت بدمند قابل قبول نیست و بر همان ذهنیت دعوای سیاسی صحه می‌گذارد. در این هفته مجلس پیگیر وضعیت دارو است و وزیر مربوطه در مجلس به انتقادات مجلس پاسخ خواهد داد. جان مردم جای قصور و تقصیر نیست و اولویت مجلس و دولت حل همین مشکل خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر