برخورد با هرگونه تخلف پس از اعلام رسمی نرخ کرایه اتوبوس‌ها در اربعین

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: پس از اعلام رسمی نرخ کرایه اتوبوس‌ها در اربعین امسال از سوی سازمان راهداری، با هرگونه تخلفی در این زمینه برخورد خواهد شد.

برخورد با هرگونه تخلف پس از اعلام رسمی نرخ کرایه اتوبوس‌ها در اربعین

به گزارش مملکت آنلاین، داریوش امانی در سفر به استان خوزستان و بازدید از پایانه مرزی بین‌المللی شلمچه گفت: بر اساس مصوبات سال گذشته ستاد اربعین حسینی، آماده‌سازی پایانه‌های مرزی جزء برنامه‌ریزی‌های اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفت.

وی افزود: از ابتدای سال جاری، اعتبار مورد نیاز برای انجام اقدامات زیرساختی در جاده‌های منتهی به مرزها شامل نصب نیوجرسی، تابلوی علائم، روشنایی، روکش، روکش آسفالت، رفع نقاط پرحادثه به استان‌های دارای مرز با کشور عراق ابلاغ شد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: با توجه به این که در امسال و سال‌های آینده، مراسم اربعین حسینی در فصل گرما برگزار خواهد شد، امسال اقدامات موقت همچون احداث سایبان و نصب مه‌پاش در پایانه‌های مرزی اجرا شد اما بدون تردید پس از برگزاری اربعین امسال، برای سال آینده ایجاد سازه‌های پایدار برنامه‌ریزی خواهد شد.

امانی یادآور شد: به منظور بالا بردن ایمنی تردد زائران اربعین حسینی، حدود یک هزار میلیارد تومان از اعتبارات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای آماده‌سازی راه‌های مواصلاتی به پایانه‌های مرزی منتهی به کشور عراق هزینه شده است.

وی با بیان این که اقدامات خوبی در پایانه‌های مرزی استان خوزستان در حال انجام است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، یک هفته قبل از اربعین، تمامی کارهای زیرساختی سازمان در پایانه‌های مرزی انجام شده باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با توجه به مصوبات سال گذشته ستاد اربیعن، افزایش گیت‌ها در پایانه‌های مرزی در دستور کار سازمان قرار گرفت و امسال ۴۸ گیت در مرز بین‌المللی شلمچه، ۲۸ گیت در مرز چذابه و ۶۰ گیت در مرز مهران نیز برای تردد زائران اربعین حسینی فعال هستند و علاوه بر این مرزهای خسروی، ایلام، تمرچین و باشماق نیز آماده تردد زائران است.

امانی در خصوص نرخ کرایه اتوبوس‌ها گفت: نرخ کرایه اتوبوس‌ها هنوز به‌صورت رسمی از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام نشده و در حال مذاکره با ستاد اربعین هستیم که بلافاصله پس از مشخص شدن، اعلام رسمی خواهد شد.

وی با تأکید بر این که دستگاه نظارتی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نرخ اعلام شده را مبنا قرار داده و با هرگونه تخلف برخورد خواهد شد، ادامه داد: بلیت اتوبوس زائران اربعین به‌صورت روزفروش خواهد بود و اعزام زائران در قالب سرویس دربستی اتوبوسی به مرزها ممنوع است. ۸۰۰۰ دستگاه ناوگان حمل‌ونقل برون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد و پیش‌بینی می‌شود از ظرفیت حمل و نقلی سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها برای جابه‌جایی زائران استفاده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر