راه‌اندازی ۳ بیمارستان صحرایی برای مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)

معاون درمان وزارت بهداشت، تمهیدات بهداشتی و درمانی اتخاذ شده برای مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) را تشریح کرد.

راه‌اندازی ۳ بیمارستان صحرایی برای مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)

به گزارش مملکت آنلاین، سعید کریمی ظهر امروز و در جریان بازدید از زیرساخت‌های آماده شده برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) ضمن عرض تسلیت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) گفت: با توجه به تقارن شهادت حضرت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان با سالگرد ارتحال امام راحل، پیش‌بینی می‌شود امسال جمعیت زیادی از مردم عزیز و زائران گرامی برای شرکت در مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد حضور داشته باشند. بنابراین تمهیدات کاملی برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی لازم به زائران مراسم سالگرد ارتحال امام راحل در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای انجام اقدامات درمانی در چند حلقه در دستورکار قرار دارد، ادامه داد: علاوه بر تیم‌های سیار بهداشتی و درمانی، تیم واکنش سریع، سه بیمارستان صحرایی، ۱۲ درمانگاه در فضای مرقد مطهر و بیش از ۵۰۰ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس آماده ارائه خدمت هستند.همچنین چندین فروند بالگرد برای انتقال بیمارانی که دارای شرایط ویژه و نیازمند زمان طلایی برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان های ریفرال و مرجع کشور هستند نیز در مرقد مطهر مستقرند.

معاون وزیر بهداشت افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران، شهیدبهشتی و البرز و نیز معاونت بهداشت و درمان نیروهای مسلح، سپاه، بسیج، تامین اجتماعی و جمعیت هلال احمر هم در این طرح مشارکت داشته و آماده خدمت رسانی هستند.

کریمی با بیان اینکه مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در دیگر استان‌ها و شهرها نیز برگزار خواهد شد، افزود: تمامی بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور از آمادگی لازم برای ارائه خدمات برخوردارند. کار برگزاری این مراسم جدا از وظیفه سازمانی، یک کار دلی و قلبی است و تمام تلاش ما، ارائه بهترین خدمات به زائران این مراسم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر