انجام ۲۹۰۵ عملیات امداد و نجات هلال احمر در ۱۵ روز گذشته

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر با تشریح خدمات هلال احمر در نوروز ۱۴۰۳ اعلام کرد که بیشترین عملیات های کوهستان در استان‌های فارس، مازندران و ایلام به وقوع پیوسته است.

انجام ۲۹۰۵ عملیات امداد و نجات هلال احمر در ۱۵ روز گذشته

به گزارش مملکت آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، علی درویش پور گفت: هلال احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳ با به کارگیری ۱۳۴ هزار و ۱۲۱ نفر (رشد ۷۶ درصدی) از کادر و نیروهای داوطلب و همچنین آماده باش تمام مراکز عملیاتی شامل چهار هزار و ۲۵۸ پایگاه و پست های نوروزی رشد (۹۷/۵ درصدی) با تاکید بر ۱۰۲ نقطه پرحادثه اعلام شده توسط کمیسیون ایمنی راه‌ها جهت ارائه خدمات امداد و نجات و بشردوستانه به هموطنان از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا امروز جمعه ۱۰ فروردین اقدام به خدمات رسانی کرده اند.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر افزود: طی ۱۵ گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ جمعیت هلال احمر به بیش از ۴ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۸۸ نفر از هموطنان خدمات بشر دوستانه و امداد و نجات ارائه شده است.

انجام ۲۹۰۵ عملیات امداد و نجات طی ۱۵ روز گذشته

به گفته این مقام مسئول از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در سطح کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۲۹۰۵ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات صورت پذیرفت که هزار و ۸۱۱ مورد آن عملیات‌های امداد و نجات معادل ۶۲ درصد کل عملیات ها شامل حوادث جاده‌ای و کوهستان جوی است.

وی افزود: در طرح نوروزی ۱۴۰۳ به ۲۳ هزار و ۱۲۸ نفر از آسیب دیدگان و در راه ماندگان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر خدمات لازم امداد و نجات ارائه شده است.

درویش پور گفت: طی ۱۵ روز گذشته هزار و ۵۱ مصدوم و بیمار توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۲ هزار و ۵۹۹ مصدوم و بیمار در محل حادثه درمان شدند.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر افزود: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۹ فروردین ۱۴۰۳ نجاتگران جمعیت هلال احمر هزار و ۲۸۲ مورد عملیات امداد و نجات جاده ای را در محورهای برون شهری به انجام رسانده اند که ۲۰۰ مصدوم محبوس در خودروها رهاسازی شده اند.

مراجعه بیش از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به پستهای ایمنی و سلامت سفر

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر افزود: طی ۱۵ روز گذشته از طرح نوروزی ۳ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۰۹ نفر از هموطنان به پست‌های ایمنی و سلامت سفر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مراجعه و خدمات لازم بشر دوستانه را دریافت کردند که منجر به مشارکت ۴۰۹ هزار و ۸۸۰ نفر در پویش بهرفت شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ و تا ۹ فروردین سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به ۹۳۸ هزار و ۷۱۵ نفر از هموطنان در طرح‌های هلال رحمت با ۸۱۳ هزار و ۷۳۲ نفر، پایش سلامت با ۱۱۰ هزار و ۳۷۹ نفر و طرح نیابت ۹ هزار و ۱۲۲ نفر خدمات لازم داوطلبانه را ارائه کرده است.

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۳۱ هزار نفر از بیماران و حجاج

به گفته این مقام مسئول، طی ۱۵ روز گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ در مراکز درمانی توانبخشی داروخانه‌ها و مرکز حج و زیارت خدمات لازم درمانی به ۱۳۱ هزار و ۶۳۶ نفر از مراجعین ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین خدمات درمانی و تخصصی به ۶۷۱۵۳ نفر از بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی و توانبخشی جمعیت هلال احمر خدمات ارائه شده است.

درویش پور گفت: به نسخه‌های درمانی ۶۲۰۲۲ بیمار توسط داروخانه‌های جمعیت هلال احمر پاسخ داده شده و ۲۴۶۱ دوز واکسن در مراکز حج و زیارت جمعیت هلال احمر برای حجاج تزریق شده است.

رشد ۴۸ درصدی عملیات امداد و نجات در سوانح جوی در طرح نوروزی ۱۴۰۳

وی اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ تا ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ نجاتگران جمعیت هلال احمر در ۲۶ استان کشور به ۱۱ هزار و ۸۷۱ نفر آسیب دیده و در راه مانده خدمات لازم امداد و نجات ارائه دادند طی این مدت ۲۵۰ نفر از در راه ماندگان به مناطق امن انتقال و ۶۹۵ واحد مسکونی از آب و گل و لای تخلیه شد.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر افزود: همچنین طی این مدت ۳۸۳ خودرو در راه مانده ناشی از کولاک برف در محورهای کوهستانی رهاسازی شدند و با برپایی ۱۴۴ چادر امدادی و انتقال افراد در راه مانده در محل‌های اسکان اضطراری از پیش تعیین شده به ۹۶۸ نفر آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری ارائه شده است.

وی خاطر نشان کرد: در طرح نوروزی ۱۴۰۳ بیشترین امدادرسانی افراد آسیب دیده و در راه مانده در سوانح جوی به ترتیب در استان‌های خوزستان با ۳۹۹۶ نفر فارس با ۲۷۹۳ نفر و کهگیلویه و بویراحمد با ۲۱۱۹ نفر را شامل می‌شود.

درویش پور ادامه داد: طی ۱۵ روز گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ نجاتگران جمعیت هلال احمر به حضور در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی و کویری ۲۴ استان کشور و با انجام ۱۱۷ عملیات امداد و نجات ۶۹ نفر مفقودی و در راه مانده به مناطق امن انتقال و ۳۱ مصدوم به مراکز درمانی منتقل و ۱۶ نفر مصدوم در محل حادثه درمان شدند. استان‌های فارس، مازندران و ایلام بیشترین حوادث کوهستان را داشته اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر