تولید انواع محصولات زنجیره فولاد تغییری نکرد

آمار تولید انواع محصولات زنجیره فولاد در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که میزان تولید در این حوزه تفاوت چندانی با آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال ۱۴۰۱ نداشته است؛ هرچند در مقاطع طویل و محصولات فولادی کاهش جزئی (زیر دو درصد) دیده می‌شود، اما برای سایر اقلام فولادی زنجیره افزایش ۵.۸، ۶.۶ و ۸.۸ درصدی دیده می‌شود که بیشترین آن متعلق به آهن اسفنجی است.

تولید انواع محصولات زنجیره فولاد تغییری نکرد

به گزارش مملکت آنلاین، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان بهمن ماه تولید آهن اسفنجی بیشترین رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۴۰۱) داشته است؛ طی این مدت بالغ بر ۳۱ میلیون و ۴۶۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده (قریب به ۱.۵ میلیون تن در بهمن ماه) که نسبت به ۲۸ میلیون و ۹۱۵ هزار تن تولیدی در مدت مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد ۸.۸ درصدی را ثبت کرده است.  

پس از آن در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ ، ۵۳ میلیون و ۱۹۹ هزار تن گندله سنگ‌آهن تولید شده (۴۴۴۶ تن در بهمن ماه) که حدود ۳۲۸۶ هزار تن بیش از میزان تولید آن در مجموع ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ (۴۹ میلیون و ۹۱۳ هزار تن) است و رشد۶.۶  درصدی را نشان می‌دهد.

در مدت مذکور  در مجموع ۲۹ میلیون و ۳۳۴ هزار تن فولاد میانی (۲۲۳۹ تن در بهمن ماه) تولید شده که نسبت به ۲۷ میلیون و ۷۱۴ هزار تن تولیدی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ ، ۵.۸ درصد بیشتر شده است.

از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان بهمن ماه حدود هشت میلیون و ۳۲۷ هزار تن مقاطع تخت فولادی تولید شده که تقریبا برابر میزان تولید این مقطع در مدت مشابه سال گذشته (هشت میلیون و ۳۳۳ هزار تن) است.

طبق آمار میزان تولید محصولات فولادی در مدت مذکور۱۴۰۲، ۱.۱ درصد کمتر از میزان تولید آن در مدت مشابه سال۱۴۰۱ است. از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان بهمن ماه ۱۴۰۱ حدود ۲۰ میلیون تن محصولات فولادی در کشور تولید شده بود که این رقم در مدت مشابه سال۱۴۰۲ به ۱۹ میلیون و ۷۸۶ هزار تن رسیده است.

همچنین در مدت مذکور سال ۱۴۰۲ تولید مقاطع طویل فولادی نسبت به مدت مشابه سال  ۱۴۰۱، ۱.۹ درصد کاهش داشته‌ است؛ بر این اساس کاهش تولید در مقاطع طویل فولادی و محصولات فولادی، زیر دو درصد است که چندان قابل توجه نیست.   

تولید مقاطع طویل فولادی ۱۱ میلیون و ۴۵۹ هزار تن در مجموع ۱۱ ماهه۱۴۰۲ ثبت شده است (تولید ۸۲۰ هزارتن در بهمن ماه)؛ این درحالیست که در مدت مشابه سال ۱۴۰۱، ۱۱ میلیون و ۶۷۸  هزار تن مقاطع طویل فولادی در کشور به تولید رسیده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر