هشدار قرمز بارندگی شدید در پنج استان

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: هشدار سطح قرمز، نسبت به بارش شدید باران و رعد و برق در پنج استان برای ۲۹ اسفند ماه صادر شده است.

هشدار قرمز بارندگی شدید در پنج استان

به گزارش مملکت آنلاین، صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: هشدار سطح قرمز برای  سه‌شنبه (۲۹ اسفندماه) صادر شده که در پی آن شاهد بارش شدید باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.

به گفته وی، در این شرایط جوی بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر به‌صورت گسترده، سرریز سدها، انسداد راه‌ها و احتمال تخریب پل دور از انتظار نیست.

او اظهار کرد: فردا یکشنبه در برخی مناطق واقع در شرق و شمال شرق رگبار پراکنده و وزش باد روی می‌دهد. دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به غرب کشور بارش‌ها در نوار غربی،‌ ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی و غرب سواحل دریای خزر آغاز می‌شود. شدت بارش‌های روز دوشنبه برای غرب و شمال خوزستان است.

وی تصریح کرد: سه‌شنبه ۲۹ اسفند بارش‌ها در نیمه غربی تشدید شده و مناطقی از جنوب کشور را فرا می‌گیرد. روز چهارشنبه سامانه بارشی با حرکت به سمت شرق، تمام مناطق ایران را به‌جز جنوب و جنوب غرب را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر