ایران خواستار اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل شد

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در آستانه روز جهانی زن (هشتم مارس) با اشاره به شهادت بیش از ۹ هزار زن فلسطینی به دست رژیم اسرائیل، خواستار اخراج این رژیم از کمیسیون مقام زن سازمان ملل شد.

ایران خواستار اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل شد

به گزارش مملکت آنلاین، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: «در روز جهانی زن، توانمندسازی زنان و تقویت حقوق آنها مستلزم رسیدگی به بی عدالتی ها است. »

نمایندگی ایران در سازمان ملل افزود: «بیش از ۹ هزار زن فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در میان انفعال شورای امنیت سازمان ملل کشته شدند.  باید جلوی اشغال کرسی های سازمان ملل توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی گرفته شود.»

وزارت بهداشت غزه در یکصد و پنجاه و سومین روز از جنگ اسرائیل در غزه اعلام کرد شمار شهدای تجاوزات رژیم اسرائیل به نوار غزه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ آبان ۱۴۰۲) تاکنون به ۳۰ هزار و ۸۰۰ نفر  و تعداد مجروحان به  ۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت غزه، یکر شماری از شهدای فلسطینی  در زیر آوار مانده و برخی دیگر نیز در کنار جاده‌ها رها شده است و به دلیل حملات مستمر رژیم اسرائیل، نهادهای امداد رسان قادر به انتقال آنها نیستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر