احیای ۷۰۰۰ واحد تولیدی راکد در دولت سیزدهم

گزارش‌ها حاکی از آن است که در طول فعالیت دولت سیزدهم ۷۰۰۰ بنگاه راکد و تعطیل شده در قالب اجرای «نهضت احیا» به چرخه تولید بازگشته و فعالیت خود را از سرگرفته‌اند.

احیای ۷۰۰۰ واحد تولیدی راکد در دولت سیزدهم

به گزارش مملکت آنلاین، طبق اعلام معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی دو سال گذشته بیش از ۶۰۰۰ واحد نیمه فعال و راکد در کشور احیا شدند که فعال شدن آنها یکی از گام‌های مثبت و موثر دولت برای رونق بازار کار به شمار می‌رود و بخش اعظمی از این واحدها با همکاری دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به چرخه تولید بازگشته و فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.

رئیس جمهور در سفر اخیر خود به هرمزگان و در جشن احیای ۶۱۰ واحد راکد تولیدی و صنعتی این استان، از احیای ۷۰۰۰ کارخانه راکد و نیمه تعطیل خبر داد و اعلام کرد: نهضت احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در این دولت بسیار خوب دنبال شده و گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است. احیای کارخانه‌های راکد و نیمه تعطیل وارد کانال ۷۰۰۰ واحد شده که این خبر بسیار خرسند کننده است.هر چه کارخانجات نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگردند سود خالص برای کشور به شمار می‌رود.

به گفته رئیس جمهور، نهضت احیای کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل باید بسیار قوی‌تر از گذشته ادامه یابد تا شاهد روزی باشیم که هیچ کارخانه یا کارگاه نیمه تعطیل یا تعطیلی در کشور وجود نداشته و کسی دغدغه شغل نداشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر