شهرهای صنعتی از امروز دوباره آلوده می‌شوند

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش آلودگی هوای شهرهای صنعتی تا یکشنبه (۱۰ دی ماه) و وقوع رگبار باران از دوشنبه (۱۱ دی ماه) در برخی نقاط کشور خبر داد.

شهرهای صنعتی از امروز دوباره آلوده می‌شوند

به گزارش مملکت آنلاین، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه(۹ و ۱۰ دی) با توجه به پایداری و سکون هوا، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی افزایش می‌یابد که موجب کاهش کیفیت هوای این مناطق می‌شود.

وی افزود: دوشنبه (۱۱ دی) با گذر موج تراز میانی جو در مناطقی از غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه (۱۲ دی) بارش پراکنده در مناطقی از شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت. چهارشنبه(۱۳ دی) نیز در غالب نقاط کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

ضیاییان گفت: امروز خلیج فارس و دریای خزر مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا(۱۰ دی)صاف تا کمی ابری و غبار محلی و در بعضی ساعت‌ها غبارآلود با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و در ‌روز دوشنبه (۱۱ دی) کمی ابری و غبار محلی، از بعد از ظهر نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۴- و ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر