۸۰ درصد زعفران تولیدی کشور، صادراتی است

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: با رفع موانع صادراتی پیش‌بینی می‌شود که صادرات زعفران مربوط به مهرماه سال گذشته تا آبان امسال به مرز ۳۰۰ تن برسد.

۸۰ درصد زعفران تولیدی کشور، صادراتی است

به گزارش مملکت آنلاین، غلامرضا میری گفت: هم اکنون حداقل نرخ هرکیلو زعفران دسته نو ۴۸ تا ۵۰ میلیون تومان و حداکثر نرخ زعفران سوپر نگین ۷۲ تا ۷۵ میلیون تومان است.

به گفته او، با توجه به رشد ۲۵ تا ۳۰ درصدی قیمت زعفران نسبت به قبل از برداشت محصول، نیازی به ورود دولت در بحث خرید توافقی زعفران نیست‌.

میری ادامه داد: همه ساله برای حمایت از کشاورزان اصرار ما براین بود که دولت و سازمان تعاون روستایی در بحث خرید توافقی ورود کند تا قیمت محصول کاهش نیابد که خوشبختانه امسال بدلیل شرایط مساعد بازار و از طرفی پیش بینی کاهش تولید نیازی به امر خرید نیست.

نایب رئیس شورای ملی زعفران از استمرار برداشت زعفران تا اواخر آذر خبر داد و گفت: تازمانیکه محصول زعفران به طور کامل جمع آوری نشود، نمی توان برآورد دقیقی از میزان تولید داشت.

او با بیان اینکه ۸۰ تا ۸۵ درصد زعفران تولیدی صادراتی است، گفت: برآوردها حاکی از آن است که با رفع موانع پیش روی صادرکنندگان،طی ماه های آینده صادرات زعفران از ۳۰۰ تن فراتر رود.

انتهای پیام/

ارسال نظر