راندمان ۳۹ درصدی نیروگاه‌های کشور

معاون راهبردی تولید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی گفت: هم‌اکنون راندمان نیروگاه‌های کشور ۳۹.۲۶ درصد است که این عدد در سال قبل ۳۹.۱ درصد بوده است.

راندمان ۳۹ درصدی نیروگاه‌های کشور

به گزارش مملکت آنلاین، ناصر اسکندری در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی و نخستین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق ایران با اشاره به وضعیت راندمان نیروگاه‌های فرسوده گفت: راندمان نیروگاه‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد و برای نیروگاه فرسوده استاندارد مشخصی نداریم.

وی با اشاره به فعالیت نیروگاه‌های با راندمان ۲۰ درصد و حتی بالای ۵۰ درصد در کشور افزود: برنامه‌های متعددی را برای جایگزینی نیروگاه‌های فرسوده در نظر گرفته‌ایم و یکی از نیروگاه‌هایی که در اولویت قرار دارد نیروگاه بعثت است که نیروگاه جایگزین آن مشخص شده و مجوز محیط زیست آن اخذ شده است.
معاون راهبردی تولید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی درباه میزان استفاده سوخت مایع در نیروگاه‌های کشور گفت: از ابتدای سال تا امروز شرایط نسبت به سال‌های گذشته مطلوب‌تر بوده، به گونه‌ای که بیش از ۹۳ درصد گاز طبیعی در نیروگاه‌ها مصرف شده است و پیش‌بینی می‌شود که در زمستان شرایط بهتر از سال‌های قبل باشد.
اسکندری با تأکید بر اینکه در دولت سیزدهم بیش از ۵۷۰۰ مگاوات نیروگاه جدید اضافه شده است، تصریح کرد: بیش از ۲۰۰۰ مگاوات رفع محدودیت و افزایش ظرفیت‌های نیروگاهی ایجاد شده و به‌طور کلی بیش از ۷۷۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور اضافه شده است.
وی گفت: هم‌اکنون راندمان نیروگاه‌های کشور ۳۹.۲۶ درصد است که این عدد در سال قبل ۳۹.۱ درصد بوده است.
وی با اشاره به وضعیت تامین سوخت نیروگاه‌ها در کشور گفت: اگر سوخت مایع در نیروگاه‌ها ذخیره شود، برای فصل سرد است که امکان تامین وجود ندارد. برای تامین گاز نیروگاه‌ها در جنوب کشور با مشکل مواجه نیستیم اما در بخش شمالی به دلیل برودت و عدم امکان تردد وسایل نقلیه با مشکلاتی مواجهیم که برای این موضوع نیز ذخیره‌سازی صورت می‌گیرد و امسال بیش از ۹۰ درصد از سوخت مایع استفاده نشده است.
معاون راهبردی تولید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با بیان اینکه در زمستان اولویت اول ما استفاده از گاز است، گفت: با این حال تأمین سوخت مایع متوقف نمی‌شود و برخی از نیروگاه‌ها به خطوط برآورده متصل هستند. ۱۱ نیروگاه دیگر قرار است به این خطوط متصل شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر