صادرات زعفران افزایش یافت

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار ۷ ماهه گمرک، صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است.

صادرات زعفران افزایش یافت

به گزارش مملکت آنلاین، غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: برداشت زعفران از ۷ مهر آغاز و تا اواخر آذر ادامه دارد، از این رو نمی توان در خصوص میزان تولید و کاهش یا افزایش آن تا پایان فصل برداشت آماری اعلام کرد.

او با بیان اینکه زعفران جدید همچنان به بازار عرضه می شود، افزود: هم اکنون هرکیلو زعفران دسته با نرخ ۴۴ تا ۴۸ میلیون تومان، سرگل ۶۰ تا ۶۲ میلیون تومان، پوشال ۵۶ تا ۵۸ میلیون تومان و نگین ۶۱ تا ۷۰ میلیون تومان از کشاورزان خریداری می شود.

میری درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران گفت: صادرات زعفران طبق روال در حال انجام است به طوریکه بنابر آمار ۷ ماهه گمرک صادرات زعفران نسبت به سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است.

نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: همه ساله از ابتدای آبان صادرات زعفران با ورود محصول نو افزایش می یافت، حال باید منتظر ماند و دید که در ماه های آبان، آذر، دی و بهمن همزمان با اوج پیک صادرات به کجا می رسد.

او گفت: گرچه برخی کارشناسان اظهار نظراتی راجع به تولید زعفران مطرح می کنند، اما نمی توان پیش بینی دقیقی داشت. هرچند میزان تولید در بازار زعفران و آینده محصول اثر گذار است.

انتهای پیام/

ارسال نظر