رئیسی: قطار سریع‌السیر تهران - مشهد از اولویت‌های کشور است

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راه اندازی قطار سریع السیر تهران به مشهد از اولویت‌های کشور است، گفت: استاندار خراسان رضوی پیگیری‌های خوبی دراین باره داشتند.

رئیسی: قطار سریع‌السیر تهران - مشهد از اولویت‌های کشور است

به گزارش مملکت آنلاین، سید ابراهیم رئیسی عصر ۲۴ شهریورماه در دیدار با مدیران کشوری، استانی و دستگاه‌های خدمت‌رسان به زائران رضوی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: ما به عنوان مسئول وظیفه داریم تدارک لازم برای انجام یک زیارت ارزان، آسان، دلنشین و سازنده را ببینیم و فراهم آوردن چنین زیارتی وظیفه ماست. 

وی ادامه داد: دهه آخر صفر یکی از قله های زیارت است و همانطور که امروز مدیران ملی نیز برای این خدمت‌رسانی بسیج شده‌اند، در سایر ایام اوج حضور زائران نیز باید چنین اقداماتی برنامه‌ریزی شود. 

رئیس جمهور بر پیگیری مصوبات کارگروه ملی زیارت تاکید کرد و افزود: باید نیازهای مشهد و زائران را به درستی احصا کنیم و برای رفع آنان برنامه‌ای با زمانبندی مشخص داشته باشیم. 

رئیسی یکی از این نیازها را احداث پارکینگ های جدید در مسیرهای منتهی به حرم مطهر دانست و عنوان کرد: برای احداث حداقل چهار پارکینگ در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی به یک بررسی فوری نیاز داریم. در استان کارگروهی تشکیل و مکان‌یابی لازم در فرصت یک ماهه انجام شود. با حضور بخش خصوصی و پس از آن پای کار آمدن ظرفیت زمین‌ها و امکانات دستگاه‌ها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، آستان قدس و شهرداری کار مکان‌یابی و سپس اجرای پروژه در دستور کار قرار گیرد. 

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی با بیان اینکه مساله حمل و نقل برای تسهیل زیارت از اولویت‌هاست، اضافه کرد: باید در حوزه ناوگان هوایی، ریلی و زمینی در مشهد ظرفیت‌ها تقویت شود. شهر فرودگاهی که استاندار خراسان رضوی درباره آن نکاتی را گفتند، جزو نیازهای استان است و باید این کار تسریع شود. 

رئیس جمهور هم چنین با تاکید بر اینکه راه اندازی قطار سریع‌السیر تهران به مشهد از اولویت‌های کشور است، افزود: استاندار خراسان رضوی پیگیری‌های خوبی دراین باره داشتند. پیگیری بودجه و اعتبارات آن انجام می‌شود، اما وزارت راه و شهرسازی آن را در چند جبهه باید پیگیری کند. این جزو کارهای ضروری است. 

رئیسی افزود: بیش از ۸۰ درصد زائران مشهد از طریق جاده‌ها به زیارت مشرف می‌شوند و لزوم تسریع پروژه آزادراه حرم تا حرم برکسی پوشیده نیست. همان طور که اقای نظری تاکید کردند، این پروژه در صورتی که به نتیجه برسد، می‌تواند بستر بسیاری از ترددهای زمینی باشد. 

وی تاکید کرد: باید زمانبندی لازم انجام شود تا ماموریت بخش‌های مختلف در ارتباط با پیشبرد این پروژه نیز مشخص گردد. حتما معاون اجرایی آقای منصوری زمانبندی پروژه را پیگیری کنند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر