به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر صورت گرفت

مخبر: با جدیت برای امیدآفرینی و ایجاد تحول در جامعه و آینده ای روشن تلاش کنید

۲۱ نفر از دختران نوجوان فعال اجتماعی شب گذشته و به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر مهمان معاون اول رئیس جمهور بوده و در این دیدار دغدغه ها و دیدگاههای خود را مطرح کردند.

مخبر: با جدیت برای امیدآفرینی و ایجاد تحول در جامعه و آینده ای روشن تلاش کنید

به گزارش مملکت آنلاین، محمد مخبر که بعد از یک روز کاری در دفتر خود میزبان دختران نوجوان بود، در این نشست صمیمانه، کشور ایران را دارای بیشترین دختران و زنان تحصیل کرده در سطح منطقه دانست و با اشاره به رشد ۱۱۴ درصدی زنان شاغل در دولت به نسبت ابتدای انقلاب و افزایش ۲۶۰ درصدی بانوان هنرمند و نویسنده و سایر آمارهای موجود، خاطرنشان ساخت: همه این آمارها نشان می دهد که جمهوری اسلامی برای دختران و بانوان این سرزمین ارزش و احترام فوق العاده ای قائل است.
وی افزود: دختران نباید از فعالیت های اجتماعی محروم باشند اما از طرف دیگر نباید که زن مثل یک کالای مصرفی در جامعه مورد سوء استفاده قرار گیرد و کرامت، عزت و هویت انسانی او خدشه دار شود.
وی با اشاره به الگوهای بزرگ دینی ما از جمله زندگی نمونه حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه (س) تصریح کرد: با تاسی به زندگی زنان بزرگ دینی مان که در همه ابعاد قابلیت الگو شدن دارند، ما قائل به یک زیست سوم برای‌زندگی‌زنان و دختران جامعه مان هستیم که در آن خانه و خانواده هم پناه گاه امن آنهاست و هم آنها را برای نقش آفرینی ویژه در حوزه های اجتماعی همسو با ویژگی ها و توانمندی هایشان آماده می کند.

مخبر دوره نوجوانی را فرصتی بزرگ برای تمرین کار گروهی، مهارت آموزی، تشخیص مسئله و تلاش برای ارائه راه حل و اقدام، تفکر انتقادی و مشارکت در فعالیت های اجتماعی دانست و از آنها خواست با جدیت برای امیدآفرینی، ایجاد تحول در جامعه و آینده ای روشن تلاش کنند و از مواجهه با مشکلات نهراسند.
گفتنی است در این دیدار ۲۱ نفر از دختران از گروه های فعال اجتماعی ایران زمین در سنین ۱۰ تا ۱۶ سال حضور داشتند که تعدادی از آنها به نمایندگی از دیگران به بیان فعالیت ها و دیدگاه های خود در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی پرداختند و در مقابل توصیه ها و تجربه های معاون اول رئیس جمهور را شنیده و برای حل برخی مشکلات و چالش های شان قول مساعد گرفتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر