امیرعبداللهیان: روابط اخیر کشورهای عربی با سوریه گامی در همبستگی اسلامی است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان: روابط اخیر کشورهای عربی با سوریه گامی در همبستگی اسلامی است

به گزارش مملکت آنلاین، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی و پس از سفر به ترکیه بعدازظهر پنج شنبه وارد دمشق شد، با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفرش به منطقه در پی زلزله اخیر در ترکیه و سوریه و بازدید از مناطق زلزله زده در ترکیه و سوریه به منظور دیدار و گفتگو با مقامات عالیرتبه سوریه بعدازظهر امروز وارد دمشق شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه قرار گرفت.

در این ملاقات وزیر امور خارجه کشورمان مراتب تسلیت و همدردی و همبستگی دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران به مناسبت جان باختن تعداد زیادی از مردم سوریه در جریان زلزله مهیب اخیر در این کشور را تجدید کرد.

امیر عبداللهیان موضع مستحکم و بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر ضرورت رفع محاصره ظالمانه آمریکا و کشور‌های غربی علیه سوریه و لزوم جلب حمایت و ارسال کمک‌های بین المللی برای زلزله‌زدگان سوری را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به ارسال کمک‌های مخلصانه از سوی گروه‌های مقاومت به مردم سوریه، این کمک‌ها را تجلی همبستگی و حمایت محور مقاومت از دولت و مردم سوریه ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گشایش‌های اخیر در روابط کشور‌های عربی با سوریه را واقع گرایانه و گامی مثبت در مسیر همبستگی اسلامی دانست.

امیرعبداللهیان حملات مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه را قاطعانه و با شدیدترین لحن محکوم کرد و افزود: حمله سبعانه اخیر رژیم صهیونیستی در بحبوحه زلزله سوریه ناشی از خوی تجاوزکارانه و ضد انسانی رژیم غاصب صهیونیستی و همچنین سراسیمگی آن رژیم نژادپرست از تغییر معادلات سیاسی در سوریه است. رژیم صهیونیستی سعی دارد افکار عمومی و توجهات را از اوضاع رو به وخامت و تحولات داخلی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین منحرف کند.

در این دیدار رئیس جمهور سوریه از پیام‌ها و مواضع همبستگی و همدردی مقام معظم رهبری و حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور و کمک‌ها و حمایت‌های دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران از زلزله زدگان سوریه تقدیر و تشکر به عمل آورد.

وی افزود سفر امروز شما به مناطق زلزله زده نشان داد که حمایت‌های دولت و ملت ایران از سوریه و زلزله زدگان سوری تنها یک حمایت مادی نیست بلکه جنبه‌های قوی معنوی دارد و ارزشمند است.

بشار اسد تاکید کرد در شرایط حساس تحولات منطقه‌ای این سفر یک معنای عمیق سیاسی نیز به همراه دارد.

رییس جمهور سوریه ضمن تاکید بر گسترش مناسبات ایران و سوریه، این مناسبات راهبردی را به نفع ثبات و امنیت در منطقه ارزیابی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر