رئیس جمهور در بیست و هشتمین جشنواره رازی:

برگزاری جشنواره رازی جلوه‌ای از حمایت خدمتگزاران عرصه سلامت و درمان است

رئیس جمهور با بیان اینکه برگزاری جشنواره رازی جلوه‌ای از تشویق خدمتگزاران عرصه سلامت و درمان است اما این همه کار نیست، خاطرنشان کرد: این یک نشست نمادین است و به دنبال آن باید حمایت مالی، حقوقی و علمی در همه عرصه‌ها از یک پژوهشگر و محقق و کسی که دانایی را به توانایی ضمیمه می‌کند، انجام شود.

برگزاری جشنواره رازی جلوه‌ای از حمایت خدمتگزاران عرصه سلامت و درمان است

به گزارش مملکت آنلاین، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز دوشنبه در بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب گفت: این نشستی نمادین برای قدردانی از خدمتگزاران بخش سلامت و درمان است و بنده صمیمانه سپاسگزار همه فعالان این بخش هستم.
رئیس جمهور افزود: دانشمندان و پژوهشگران ما در بخش سلامت و درمان علاوه بر آنکه در آزمون بزرگ صیانت از جان مردم در برابر شیوع کرونا خوش درخشیدند، در زمینه تولید واکسن کرونا نیز افتخارآفرینی کرده و ایران را از واردکننده واکسن کرونا به صادرکننده واکسن تبدیل کردند و مردم ایران قدردان این زحمات خدمتگزاران عرصه سلامت هستند.
رئیسی اظهار داشت: امروز به لطف تلاش‌های محققان و فعالان عرصه سلامت و درمان بیش از ۹۰ درصد داروهای مورد نیاز کشور و بخش عمده‌ای از تجهیزات پزشکی از جمله تجهیزات پیچیده اتاق عمل در شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی با کسب استانداردهای جهانی تولید و تجاری‌سازی شده و کاملا با تولیدات کشورهای پیشرفته قابل رقابت هستند.
رئیس جمهور این دستاوردها را محصول دانشگاه و تلاش اساتید، پژوهشگران و ایده‌پردازان دلسوز کشور دانست و تصریح کرد: این محققان باید تشویق شوند تا ایده‌های خود را تبدیل به محصول کنند. امروز باید ایده‌پردازی در دانشگاه مورد تشویق قرار گیرد.
رئیسی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره جلوه‌ای از تشویق خدمتگزاران عرصه سلامت و درمان است، اما این همه کار نیست، خاطرنشان کرد: این یک نشست نمادین است و به دنبال آن باید حمایت مالی، حقوقی و علمی در همه عرصه‌ها از یک پژوهشگر و محقق و کسی که دانایی را به توانایی ضمیمه می‌کند، انجام شود.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه نخبگان و پژوهشگران باید احساس کنند که مورد حمایت عملی هستند، گفت: یکی از اولین و مهم‌ترین مصادیق حمایت از نخبگان فراهم کردن فرصت شغلی متناسب با شأن نخبگان است.
رئیسی با اشاره به اینکه در زمان سپری شده از دولت مردمی به لطف خدا توانسته‌ایم با مدیریت بنیاد نخبگان، تعداد زیادی از نخبگان کشور را در دستگاه‌های اجرایی جذب کنیم، افزود: این منتی بر نخبگان کشور نیست بلکه افتخاری برای دستگاه‌ها است که نخبگان را جذب کنند و امروز اینجا عرض می‌کنم که همه دستگاه‌ها در کشور برای جذب نخبگان آمادگی کامل دارند و از جذب نخبگان استقبال می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر