ترانزیت کالا از مرزهای کشور ۱۹ درصد افزایش یافت

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بازدید از پایانه بار آستارا گفت: از ابتدای امسال بیش از ۶میلیون تن کالا از مرزهای کشور ترانزیت شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته از رشد ۱۹درصدی برخوردار بوده است.

ترانزیت کالا از مرزهای کشور ۱۹ درصد افزایش یافت

به گزارش مملکت آنلاین، حمیدرضا شهرکی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای که با هیات همراه در سفری یکروزه به استان گیلان داشت ضمن دیدار با معاون امور هماهنگی استانداری و فرماندار آستارا از پایانه های مرزی و بار آستارا اظهار داشت:از ابتدای سال جاری بیش از ۶ میلیون تن کالا از مرزهای کشور ترانزیت شده است که نسبت به مدت مشابه ۱۹ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه نگاه ویژه‌ای در سطح ملی برای ارتقای زیرساخت‌ها در محدوده کریدور شمال به جنوب وجود دارد و دولت مصمم به بازگشایی کامل این کریدور از سمت جمهوری اسلامی ایران است گفت: هماهنگی‌های بین دستگاه های مسئول در سطح استان گیلان برای اجرای هر چه سریعتر و بهتر تصمیمات ملی ضروریست، 

شهرکی همچنین تسریع در روند اجرای طرحهای توسعه حمل و نقل بین المللی و نیز فرصتهای سرمایه گذاری در زمینه ی احداث تیرپارکها، بر بهره گیری از ظرفیت منطقه آزاد انزلی جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل و راهداری را مورد تاکید قرار داد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادامه بیان کرد: توجه جدی در سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای کشور برای تامین منابع از ابتدای امسال شکل گرفته است و منتظر هستیم تا به محض اینکه برای طرح‌های توسعه به ویژه در بحث پسکرانه زمین مناسب در اختیار و مالکیت سازمان راهداری قرار گیرد، شروع پروژه را آغاز کنیم.

وی افزود: ان شاءالله شاهد اتفاقات خوب در این زمینه تا پایان سال خواهیم بود و سعی می کنیم با تامین اعتبار مورد نیاز، پروژه‌ها را در زمان‌بندی پیش‌بینی شده انجام دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر