وعده اتمام عملیات عمرانی فاز یک خط ۲ مترو تبریز

شهردار تبریز از اتمام عملیات عمرانی فاز یک خط ۲ تبریز با ۱۳هزار میلیارد تومان اعتبار در خرداد ماه سال ۱۴۰۴ خبر داد.

وعده اتمام عملیات عمرانی فاز یک خط ۲ مترو تبریز

به گزارش مملکت آنلاین، یعقوب هوشیار در حاشیه بازدید از آخرین وضعیت عملیات عمرانی خط ۲ مترو تبریز که با حضور جبارعلی ذاکری معاون عمرانی استاندار و اعضای شورای اسلامی شهر انجام گرفت، اظهار کرد: خط ۲ مترو تبریز به طول ۲۲.۴ کیلومتر مشتمل بر ۲۰ ایستگاه در سه فاز عملیاتی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه عملیات حفاری فاز یک توسط تی بی ام غربی از قراملک تا ایستگاه شماره ۸ در دی ماه سال گذشته اتمام یافته بود، افزود: تی بی ام شرقی نیز از سمت ایستگاه شماره ۱۶ مشغول حفاری بوده و تنها ۲ هزار متر تا اتمام حفاری فاز دوم فاصله داشته و پس از پایان این اقدام، حفاری فاز سوم آغاز خواهد شد.

شهردار تبریز با اعلام اینکه تابلو روزشمار در پنج ایستگاه فاز اول خط ۲ نصب شده و عملیات عمرانی آنها بی وقفه تداوم دارد، خاطر نشان کرد: با تلاش تمامی دست اندرکاران فاز اول این خط شامل ۸ ایستگاه تا پایان دور ششم شورا به بهره برداری می‌رسد و همچنین فعالیت عمرانی در فازهای ۲ و ۳ خط ۲ مترو تبریز به صورت موازی در حال انجام است.

هوشیار با اشاره به اینکه برای اتمام فاز یک خط ۲ مترو تبریز نیازمند تامین ۱۳هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم، تصریح کرد: بخشی از این رقم در بودجه امسال شهرداری در نظر گرفته شده و قسمت دوم آن نیز در بودجه سال ۱۴۰۴ پیش بینی می‌شود.

هوشیار در خصوص خرید تجهیزات مورد نیاز خط۲ نیز گفت: فایناس مالی پروژه با کمک دولت نهایی شده و با جذب این فایناس در ماه‌های آینده، خرید تجهیزات مورد نیاز از طریق تخصیص ارزی انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به پیچیدگی و سختی‌های مخصوص عملیات عمرانی پروژه مترو یادآور شد: با بهره برداری از ایستگاه‌های فاز سه خط ۱ مترو به وعده خود جامه عمل پوشاندیم و امیدواریم با تلاش تمامی همکاران در اجرای عملیات خط ۲ نیز مطابق زمان‌بندی موفق عمل کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر