ساخت ۴ سد جدید در استان ایلام

مدیرعامل آب منطقه ای استان ایلام گفت: چهار سد در استان ایلام در حال ساخت است.

ساخت ۴ سد جدید در استان ایلام

به گزارش مملکت آنلاین، صادق علیمرادی با اشاره به اینکه ایلام استانی کوهستانی است، گفت: دشت‌ها کمتر از ۲۰ درصد استان را تشکیل داده که به همین دلیل شاهد تنوع بارش‌ها در استان هستیم.

وی افزود: تنها استانی هستیم که چاه غیرمجاز نداریم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان تصریح کرد: در استان، پنج سد در حال بهره برداری و چهار سد در حال ساخت داریم که الحمدالله با توجه به بارش‌های اخیر وضعیت سدها مناسب است.

شاهپور رجایی رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب کشور، ضمن قدردانی و تشکر از اقدامات شرکت‌های آب منطقه‌ای ایلام و لرستان در زمینه حفظ و صیانت از منابع آبی، گفت: در حوزه مصارف آبی، سه گروه مصرف کننده خوش مصرف، پر مصرف و بدمصرف وجود دارند که باید در زمینه ترغیب مصرف کنندگان نسبت به خوش مصرفی اقدامات لازم به عمل آید.

وی با تاکید بر اینکه باید از سخت گیری غیرمتعارف در زمینه تمدید اعتبار پروانه چاه‌ها پرهیز شود، افزود: امیدوارم نسبت به تسریع در خدمت رسانی به بهره‌برداران اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

در ادامه این جلسه معاون حفاظت و بهره برداری و اموراجتماعی حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب نیز گفت: انتظار داریم در راستای تحقق اهداف پروژه‌ها قدم‌های بیشتری برداشته شود.

محمدزاده بر پیگیری و پایش توسط مدیران منابع آب تاکید کرد و افزود: امیدوارم این جلسات کاربردی تداوم یافته تا بیشتر به دنبال رفع نواقص سامانه‌ها باشیم چرا که اگر سامانه‌ها را بررسی کنیم قطعاً بدون ایراد نیستند.

وی یکی از اهداف این نشست را حفظ و حراست از منابع آب برشمرد و تصریح کرد: با اجرای طرح احیا و تعادل بخشی، تاکنون به نتایج مناسب و مثبتی هم رسیده‌ایم که با همین پروژه و برنامه‌ها می‌توان در جهت ارتقا منابع آب زیرزمینی گام‌های مهمی برداریم.

لازم به ذکر است در ادامه این نشست، هر یک از اعضا به بیان پیشنهادات و نکته نظرات خود در خصوص راهکارهای صیانت از منابع آب‌های زیرزمینی پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر