۲۵ هزار تن گندم در خرمشهر برداشت شد

مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از پایان کار برداشت گندم از مزارع شهرستان خبر داد و گفت: ۲۵ هزار تن گندم از گندمزارهای این شهرستان برداشت شد.

۲۵ هزار تن گندم در خرمشهر برداشت شد

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خرمشهر یاسر شریفی روز سه‌شنبه اظهار کرد: برداشت گندم از ۱۴ هزار هکتار مزارع این شهرستان به پایان رسیده و بیش از ۲۵ هزار تن محصول توسط ۲ مرکز خرید در شهرستان خریداری شده است.

وی بیان کرد: چمران ۲، مهرگان و خلیل از جمله ارقام کشت شده در این شهرستان بود.

شریفی رعایت اصول زراعی شامل تاریخ و تراکم کشت در کنار تغذیه و کوددهی اصولی به مزارع و نیز مدیریت آفات و امراض را از جمله آموزش های تاثیرگذار در فصل کشت عنوان کرد و افزود: اگر کشاورزان به سمت مدیریت علمی مزارع سوق داده شوند، شاهد افزایش تولید خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمشهر اظهارکرد: ۶ اکیپ در حال انجام عملیات دیده‌بانی ملخ هستند تا از بروز خسارات احتمالی حمله این آفت به مزارع شهرستان خرمشهر جلوگیری کنند.

وی افزود: با توجه به هشدار سازمان حفظ نباتات کشور بر اساس آخرین پیش بینی ها و هشدار فائو ، اکیپ‌های پایش ملخ صحرایی در شهرستان خرمشهر فعالیت خود را تشدید کردند و ردیابی در این شهرستان بر اساس اطلاعات و مختصات مکان های آلوده در سال‌های قبل به طور مستمر انجام می‌شود.

شریفی با بیان اینکه تمامی مزارع و عرصه‌های پایش شده در نرم افزار ایلوکاست elocust۳m ثبت می‌شود اضافه کرد: از نیمه دوم سال گذشته تاکنون یک هزار و ۴۰۰ نقطه در این نرم افزار ثبت و بیش از ۶۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های شهرستان پایش شده است.

وی ادامه داد: میزان پایش ملخ صحرایی در سال زراعی قبل بیش از ۷۰۰ هزار هکتار بود و امسال نیز تلاش خواهیم کرد تا بیشترین میزان پایش را در سطح مزارع داشته باشیم.

شریفی از بهره‌برداران و کشاورزان خواست درصورت مشاهده ملخ دریایی سریعا مراتب را از طریق سامانه ۱۳۱ یا مراکز کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر