شهردار: مجوز ساخت ۲ خط تراموا در تهران صادر شد

شهردار تهران گفت: مجوز ساخت ۲ خط تراموا را اخذ کردیم و امیدواریم امسال یکی از خطوط تراموا را آغاز کنیم چرا که ساختش کمتر از یک سال زمان خواهد برد.

شهردار: مجوز ساخت ۲ خط تراموا در تهران صادر شد

به گزارش مملکت آنلاین، علیرضا زاکانی عصر چهارشنبه در حاشیه آیین آغاز احداث خط ۹ مترو تهران در جمع خبرنگاران گفت: با همکاری طرف چینی و ایرانی موضوع اتوبوس‌های تندرو را پیش گرفتیم گام بعدی ما بسته برقی سازی و بعد هم هوشمند کردن سفرهای شهری است این بسته کلی است که برای رفع آلودگی و رفع ترافیک طراحی شده و الزاماتی مانند هوشمند سازی و بستر سازی مناسب دارد امسال یک سال بی نظیر نسبت به سال‌های پیشین برای عبور از هوای آلوده و مزاحمت‌های ترافیکی برای مردم است.

وی در خصوص ویژگی های خط ۹ مترو اظهار کرد: ویژگی این چند چیز است؛ یکی دروازه عملکردی خط است که بتوانیم با ۱۰ خط دیگر ارتباط و پیوستگی دارد و ۱۰ منطقه را تحت پوشش قرار می دهد.

زاکانی افزود: ویژگی دوم ‌طول و تعداد ایستگاه های این خط است ویژگی بسیار مهم این خط این است که با مدل‌های جدید تامین مالی می شود.

به گفته وی، همچنین در این شیوه با همکاری طرف چینی کار را جلو خواهیم برد و امکانی فراهم شده تا بدون پیش پرداخت و بعد از انجام ۵ درصد از عملیات از طریق تهاتر کار را جلو ببریم این به معنای سود برای ماست.

وی گفت: حدود ۲ میلیون مسافر روزانه با مترو جا به جا می‌شوند واگن‌های جدید از امسال‌ وارد خطوط می‌شود و حدود سه و نیم سال طول می‌کشد تا این تعداد تکمیل شود وقتی چنین تصویری را در ذهن خود مرور می‌کنید متوجه خواهید شد که این یعنی قدر السهم استفاده از مترو در ساعت پر تردد به بیش از دو برابر تبدیل می‌شود.

شهردار تهران اضافه کرد: ما وقتی مترو را تحویل گرفتیم ۲۵۴ کیلومتر تحویل گرفتیم هدف گذاری ما برای ۴۹۸ کیلومتر خط و ۳۳۰ ایستگاه است که امیدواریم تا ۵ سال آینده محقق شود.

وی با بیان اینکه شروع خط ۹ از چیتگر و انتهای آن دولت آباد است، گفت: در خصوص آزاد راه شوشتری در حال تفاهم با محیط زیست هستیم و اتفاقاتی که امروز در جریان است اتفاقاتی است که در نبود این آزاد راه مردم شرق را متاثر می‌کند همچنین در خصوص تونل ۹ کیلومتری متوسلیان قرار شد مراحل ساخت آن از بالای میدان سپاه آغاز و ۲ خط فعال و یک خط اضطرار و سه خروجی پیش بینی شده که بزودی مراحل ساخت آن آغاز می‌شود.

زاکانی با بیان اینکه فاز اول آزادراه شهید شوشتری به طول ۹.۲ کیلومتر در انتهای سال افتتاح‌ خواهد شد و با اتمام آن یک و نیم درصد ترافیک تهران کاهش پیدا خواهد کرد گفت: با این اتفاقات مهم می توانیم شبکه شریانی بزرگراهی شهر را جوری تنظیم کنیم که منجر به روانی حرکت خودروها و کاهش ترافیک و آلایندگی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر