تدوین سند برنامه کاهش آلودگی هوا در راه است

دبیرکارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران از تصویب تدوین سند برنامه کاهش آلودگی هوا توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با همکاری سایر دستگاه های عضو در جلسات آتی این کارگروه خبرداد.

تدوین سند برنامه کاهش آلودگی هوا در راه است

به گزارش مملکت آنلاین از شهرداری تهران، در نخستین جلسه کارگروه آلودگی هوای استان تهران در سال جاری که عصر سه شنبه به ریاست علیرضا فخاری استاندار تهران و همه اعضا برگزار شد مقرر گردید تا معاونت عمرانی استانداری تهران نسبت به برگزاری جلسه تخصصی به منظور بررسی نحوه تشکیل کارگروه کاهش آلودگی هوا در سطح ملی با کارکرد استانی و با محوریت استانداری تهران به لحاظ اختیارات، امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای طرح در هیات وزیران اقدام کند.
علیرضا مزینانی، افزود: در این جلسه همچنین مقرر شد تا گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی در قانون هوای پاک توسط شهرداری تهران و شرکت پخش فرآورده های نفتی استان به این کارگروه ارایه شود.

به گفته مزینانی درجلسه کارگروه آلودگی هوای استان تهران، گزارش اقدامات در زمینه اجرای مصوبات جلسات کاهش آلودگی هوای استان در سال ۱۴۰۲ و نیز ارائه گزارش مکتوب اقدامات به دبیرخانه توسط کلیه دستگاه های اجرایی عضو به تصویب رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران،اظهار داشت: در ادامه این نشست مصوب شد تا طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها در جلسه آتی کارگروه توسط پلیس راهور تهران بزرگ و شهرداری تهران ارایه و به تصویب برسد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد پلیس راهور تهران بزرگ نسبت به ارائه گزارش مشکلات ناشی از غیرفعال بودن دوربین های ثبت تخلف وسایل نقلیه و پیگیری های به عمل آمده در این خصوص به استانداری تهران اقدام کند.

مزینانی، انتقال شرکت های باربری جنوب تهران به شهرک حمل و نقل توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و نیز انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بار تهران را دیگر دستور کار این جلسه عنوان کرد.

دبیر کارگروه آلودگی هوای تهران اظهار کرد: بر اساس تصمیمات این جلسه کارگروه؛ مصوب شد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران نسبت به تشکیل جلسات تخصصی برای انتقال شرکت های باربری و اتخاذ سازوکارهای لازم در این باره اقدام کند و نتیجه در جلسه آتی کارگروه ارائه شود .

وی در ادامه افزود: شهرداری تهران نیز نسبت به ارائه گزارش آخرین اقدامات صورت پذیرفته در خصوص توسعه و جایگزینی ناوگان حمل و نقل عمومی برقی شامل اتوبوس و تاکسی و همچنین موتورسیکلت های برقی با وسایل نقلیه فرسوده به استانداری تهران و دبیرخانه کارگروه اقدام کرده و برنامه های آتی نیز در جلسه بعدی کارگروه ارائه شود.

مزینانی اظهار کرد: در نخستین جلسه کارگروه آلودگی هوای استان تهران همچنین مقرر شد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نسبت به تشکیل جلسات تخصصی برای بررسی نحوه اعمال "محدودیت تردد کامیون ها" در سطح شهر تهران اقدام کند و نتیجه در جلسه بعدی کارگروه کاهش آلودگی هوا ارائه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر