تصویب دو طرح شهری در استان خراسان رضوی

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: ۲ طرح مهم و بلاتکلیف شهرسازی این استان شامل طرح تفصیلی «محدوده منفصله قرقی و سند پهنه‌بندی حریم» شهر مشهد پس از سالها به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسید.

تصویب دو طرح شهری در استان خراسان رضوی

به گزارش مملکت آنلاین، محدثه نجفی افزود: طرح تفصیلی قرقی واقع در حوالی مشهد در سال ۱۳۹۱ طبق مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی به عنوان محدوده منفصله شناخته شد که تاکنون فاقد طرح تفصیلی بوده است.

وی بیان کرد: شهرداری مشهد در سال ۱۳۹۵ قراردادی با مشاور برای تهیه طرح تفصیلی محدوده منفصله قرقی منعقد کرده بود، اما این طرح به خوبی پیش نرفت و مراحل قانونی خود را در استان طی نکرد.

معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: با توجه به مشکلاتی که در نبود طرح تفصیلی محدوده منفصله قرقی برای مردم بوجود آمده بود، از سال گذشته مراحل قانونی آن به جد پیگیری و در کمیسیون ماده ۵ و سپس در شورای توسعه و برنامه ریزی استان مصوب و در نهایت برای تایید نهایی به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال شد.

وی اظهار کرد: با لطف دست اندرکاران در شورای عالی معماری و شهرسازی، بررسی طرح تفصیلی محدوده منفصله قرقی در اولویت این شورا قرار گرفت و در نهایت پس از ۱۱ سال این طرح در شورا مصوب و آماده ابلاغ به خراسان رضوی شد.

نجفی با اشاره به مجوز شورای عالی معماری و شهرسازی برای طرح پهنه‌بندی حریم شهر مشهد، افزود: همزمان با ابلاغ طرح جامع شهری مشهد به استان، می‌بایست سند پهنه‌بندی طرح جامع این شهر نیز ابلاغ می شد که در آن سال‌ها سند تهیه و ابلاغ نشد.

وی اضافه کرد: سند پهنه‌بندی طرح جامع شهر مشهد به عنوان یکی از اسناد بلاتکلیف بود که با همکاری شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام شد که در نهایت روز گذشته به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی کشور رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر