نجات جان ۴ کوهنورد گمشده در مسیر صعود به قله دماوند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران از نجات جان ۴ کوهنورد گمشده در مسیر صعود به قله دماوند توسط نیروهای عملیاتی هلال‌احمر مازندران خبر داد.

نجات جان ۴ کوهنورد گمشده در مسیر صعود به قله دماوند

به گزارش مملکت آنلاین، غلامعلی فخاری، صبح امروز_ شنبه، پانزدهم اردیبهشت_ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساعت ۲۰:۰۰ روز گذشته _جمعه چهاردهم اردیبهشت_ گزارش مفقودی چهار کوهنورد در ارتفاعات قله دماوند از طریق تماس تلفنی به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر مازندران (EOC) اعلام شد، اظهار کرد: به علت شرایط جوی نامناسب، گروه از مسیر خارج شده و در ساعت ۲۰:۰۵ با مرکز EOC مازندران ارتباط تلفنی برقرار کردند.

کوی افزود: مرکز EOC مازندران پس از راهنمایی لازم و ارائه نقطه GPS بارگاه سوم به اعضا گروه، آن‌ها را به‌صورت تلفنی جهت رساندن به منطقه امن راهنمایی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران با اشاره اینکه پس از گذشت ساعاتی با توجه به عدم ارتباط گروه با مرکز EOC مازندران و پایگاه رینه، یک تیم سه نفره کوهستان از پایگاه رینه با تجهیزات کامل کوهنوردی به همراه یک گروه کوهنوردی داوطلب مردمی (استان البرز) جهت جست‌وجو در ساعت پنج صبح روز جمعه برای جست‌وجو میدانی به منطقه اعزام شدند، عنوان کرد: پس از جست‌وجو تیم کوهستان پایگاه رینه در ضلع غربی و گروه کوهنوردی داوطلب در ضلع جنوبی در ساعات اولیه صبح نتیجه‌ای حاصل نشد که در ساعت ۱۰:۰۰ صبح، تیم کوهنوردی داوطلب مردمی اعلام کردند که دو نفر از افراد مفقودی را در قرارگاه رؤیت کردند.

فخاری ادامه داد: به گفته اعضای تیم گمشده، یک نفر از اعضای تیم جهت صعود به قله عظیمت کرده و از سمت ناندل قصد فرود دارد؛ همچنین نفر چهارم به بارگاه سوم عظیمت کرده تا تجهیزات جامانده گروه را به سمت پایین انتقال دهد.

وی خاطرنشان کرد: در ساعت ۹ صبح روز گذشته جهت جست‌وجو هوایی افراد گمشده، مرکز EOC مازندران از اورژانس درخواست بالگرد کرده که به‌علت شرایط نامناسب جوی درخواست فوق مورد موافقت قرار نگرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر